Вже понад 231 тисячу: де найбільше видали дозволів на виїзд через систему “Шлях”

В перший рік існування системи “Шлях” видавали близько 10-13 тис. дозволів в місяць

ФОТО: ілюстративне

Сьогодні, 17 жовтня, начальник відділу організації прикордонного контролю штабу Західного регіонального управління ДПС Ігор Матвійчук під час пресконференції розповів, що від 24 лютого 2022 року через систему “Шлях” було видано 231 тис. дозволів для виїзду за кордон, а відмовлено у виїзді близько 5 тисячам чоловіків. З них чоловіків, які намагалися виїхати через систему “Шлях” під виглядом волонтерів — близько 250.

Зараз чоловіки найчастіше намагаються перетнути кордон під виглядом багатодітних батьків. Також доволі часто потенційні ухилянти мають листи від Мінкульту або ж від релігійних організацій.

“Наразі найбільше спроб перетину кордону відбувається не через “Шлях”. Він не перебуває в трійці лідерів”, - зазначив Ігор Матвійчук. 

На пункті пропуску «Шегині» було найбільше випадків спроб незаконно перетнути кордон.

“Найскладнішим від початку повномасштабного вторгнення є пункт пропуску “Шегині” - він взяв на себе 4 млн людей. Відповідно, де більший потік людей – там найбільший потік порушників”, – сказав Ігор Матвійчук. 

Станом на жовтень 2023 року через систему “Шлях” надана 231 тис. дозволів. Як пояснив Ігор Матвійчук кількість дозволів не є пропорційною до кількості чоловіків, тому що одна людина могла отримати кілька таких дозволів на перетин кордону.

Читайте також: фонд сім'ї нардепа зі Львівщини переправляв ухилянтів за кордон.

 Варто додати, близько 47 тис. дозволів на виїзд за кордон видало Міністерство інфраструктури. “В перший рік існування системи “Шлях” видавали близько 10-13 тис. дозволів в місяць — зараз їхня кількість зменшилася до 6 тис.”, - повідомив  Матвійчук.

Він додав, що найбільше дозволів на виїзд за кордон наразі дають у Волинській і Закарпатській областях.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також