Взимку в Україні може не бути світла до 18 годин на добу
Вимкнення світла повернуться

Україна готується до важкої зими.
Про це йдеться у звіті Місії ООН з моніторингу дотримання прав людини в Україні (ММПЛУ). Внаслідок обстрілів серйозно пошкоджено або зруйновано ключові електростанції та об’єкти електропередачі. Станом на червень 2024 року 73% енергоблоків теплових електростанцій в Україні були виведені з ладу через значні пошкодження. Крім того, 20 гідроагрегатів на гідроелектростанціях також були виведені з експлуатації. В ООН зазначили, що наслідки значно посиляться взимку. Зима в Україні триває з середини жовтня до середини квітня, причому в кожному регіоні бувають дні, коли температура опускається нижче -10°C, а іноді й нижче -20°C. Холодна погода та короткий світловий день означають, що взимку енергоспоживання зростає на 20-25%. За словами експертів ММПЛУ, цієї зими українцям слід очікувати відключення електроенергії тривалістю від чотирьох до 18 години на добу. «Українська електропередавальна компанія оголосила в червні, що на населення чекає важка зима з дефіцитом електроенергії понад 30% через нестачу від трьох до шести гігават електроенергії у години пік.
Читайте також: Чим більше в України зброї, тим більша ймовірність закінчення війни, - Столтенберг
Експерти повідомили ММПЛУ, що цей дефіцит може призвести до відключень електроенергії взимку від 4 до 18 годин на добу», - зазначається в прогнозі.
varta1.com.ua: Новини

На переговорах категорично не можна обговорювати скорочення ЗСУ, це єдина гарантія існування України, - політик Палатний
Під час майбутніх перемовин в жодному разі не можна обговорювати скорочення Збройних сил України та військово-промислового комплексу

Рютте не проти відновити відносини з Москвою після війни
Після завершення війни із росією хочуть крок за кроком відновити нормальні відносини

Залужний анонсував запуск паспортного сервісу для українців у Британії
Посол повідомив, що обговорив можливість залучення до роботи в паспортному сервісі українців із досвідом роботи з документами, які вже перебувають у Великій Британії
Найкоментованіше
- У Львові перевізники заявили, якщо влада міста не підніме тарифи на проїзд, то стане менше автобусів на маршрутах
- У Львові перевізники хочуть 32 грн за разовий проїзд одного пасажира
- Посадовець Дубенського ТЦК відговорює бажаючих підписати «Контракт 18-24»: ТЦК відреагував на заяву підполковника
- Стрілянину у львівському ТЦ влаштував зачарований "Воїн"
- Зінченко повідомив про своє «отруєння», а в суді його прихильники заявили, що донька Фаріон "мала мотиви убити маму" (ВІДЕО)
Найчитаніше
- Стрілянину у львівському ТЦ влаштував зачарований "Воїн"
- На Банковій уточнили, на що чекати, якщо росія відмовиться від перемир'я
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який вважався безвісти зниклим на Курщині
- У Львові розшукали і покарали 19-річного водія автомобіля Tesla, після появи відео порушення ПДР у соцмережах (ВІДЕО)
- Скандальний львівський експрокурор Ростислав Ільницький працевлаштувався у ТЦК на Закарпатті
Коментарі