Ядерна загроза: що не можна робити у випадку радіаційної небезпеки
І як варто діяти
Президент України Володимир Зеленський 22 червня офіційно заявив, що росія готується до терористичного акту на ЗАЕС з викидом радіації. На цьому тлі Міністерство охорони здоров’я закликало зберігати спокій. Про те що варто робити, а від чого краще утриматися, йдеться у матеріалі Уніан.
«Перше правило безпеки у будь-якій надзвичайній ситуації – зберігати спокій. Те саме стосується і ситуацій, які ще не трапилися. Паніка та страх – це саме те, чого прагне ворог. Сьогодні у своєму виступі Президент Зеленський не сказав нічого нового. Росія – це країна-терорист, від якої, як і від мавпи з гранатою, можна очікувати усього що завгодно. Загроза була, є і буде, аж поки ми остаточно не переможемо», – йдеться в повідомленні.
Водночас міністерство наголошує, що необхідно «бути готовими – завжди і до всього». З цією метою відомство опублікувало пам'ятку про те, що робити в разі радіаційної небезпеки.
Читайте також: ГУР назвали можливі сценарії катастрофи на ЗАЕС
Чого не варто робити в разі загрози радіаційної аварії
В МОЗ наполегливо рекомендує не вживати калій йодид для «профілактики».
«Йодна профілактика потрібна лише у випадку аварії, яка відбулася. Йодид калію токсичний для організму та »не працює« наперед. Тому ще раз: не панікуйте та не робіть необдуманих кроків», – кажуть в міністерстві.
В разі радіаційної аварії МОЗ наполегливо закликає першою чергою стежити за офіційними повідомленнями влади. З метою убезпечити себе рекомендовано:
Перебувати в укритті або приміщенні. При цьому потрібно триматися подалі від стін та даху, перебувати в приміщеннях без вікон та зовнішніх дверей, зачинивши та ущільнивши всі щілини скотчем або вологою тканиною. Систему вентиляції необхідно вимкнути.
Знезаразити себе. Зніміть верхній шар одягу, спакуйте його і тримайте подалі від людей та тварин, за можливості – прийміть душ (без використання кондиціонера для волосся і не дряпаючи шкіру), одягніть чистий одяг; якщо змоги помитися немає, рекомендовано вимити або витерти вологими серветками руки та обличчя.
Людям, які не можуть зробити ці дії самостійно, рекомендують допомогти, за можливості – використовуючи маски та рукавиці.
Окрім того публікуємо рекомендації експертів з ядерної безпеки, які вони надавали виданню BBC Україна, щодо того, як убезпечити себе під час надзвичайної ситуації:
- Будьте в укриттях. Краще, щоб це було укріплене бетонне приміщення нижче рівня землі. Якщо спуститися у таке бомбосховище можливості нема, зайдіть у будь-яку будівлю і убезпечтесь за правилом двох стін. Не виходьте на вулицю, аж поки не отримаєте відповідну команду від рятувальників.
- Після вибуху у повітрі з'явиться радіаційний пил, який почне опадати на всі поверхні, тому вкрай важливо герметизувати приміщення, в якому ви перебуваєте, не торкатися предметів і не вживати їжу чи напої, що контактували з отруйними частками. Якщо уникнути контакту не вдалося, перед спуском у бомбосховище зніміть з себе забруднений одяг і взуття та ретельно промийте шкіру і волосся.
- Після ядерного удару перебувати в ізольованому укритті вам доведеться від доби до тижня, тому важливо мати при собі тривожну валізку із запасом їжі, води, медикаментів та речей першої необхідності. Добре, якщо при собі ви матимете радіоприймач і батарейки до нього для стеження за ситуацією, адже після ядерного вибуху мобільний зв'язок і телебачення може не працювати.
varta1.com.ua: Новини
В ході реформи МСЕК окрім статусу інвалідності, в Україні запровадять статус працездатності
Мінсоцполітики працює над впровадженням нової системи соціального страхування – “єПотенціал”
Щоб заповнити вакансії в судах, відтепер від кандидатів не вимагатимуть володіти знаннями з усіх сфер права
На думку ВККС, це дозволить збільшити кількість бажаючих стати суддями
В Україні пришвидшують процедури накладення на ухилянтів обмеження у праві керування авто
Прискорюється обмін даними між ТЦК і Нацполіцією
Найкоментованіше
- Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
- На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
- Автівки виставляли на продаж: БЕБ на Львівщині викрило БФ, який завіз 130 автомобілів під виглядом гуманітарної допомоги (ФОТО)
- У страшній ДТП загинув воїн зі Львівщини
- Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)
Найчитаніше
- Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
- На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
- На Львівщині водій маршрутки може сісти за грати на 10 років (ФОТО)
- Українських туристів, які збираються до Єгипту, попереджають про ризики для життя
- Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)
Коментарі