Як досягти майстерності та визнання в IT: історія успіху Павла Романюка
Як досягти майстерності та визнання в IT: історія успіху Павла Романюка
IT - один із найперспективніших напрямків роботи. Високі зарплати, цікаві завдання, віддалений формат роботи – це приваблює дедалі більше людей. Але щоб пробитися у цій сфері, потрібно мати більше, ніж просто набір технічних навичок. Поговорили з Павлом Романюком, провідним Saleforce Commerce Cloud розробником компанії Capgemini, власником та CEO компанії VinMir та співзасновником американського стартапу LEISUREMENT про те, які напрями в індустрії сьогодні найбільш затребувані, а також про те, що відрізняє звичайного програміста від першокласного фахівця.
Павло Романюк: початок кар'єри
Павло Романюк блискуче закінчив Вінницький національний технічний університет із надзвичайно перспективної спеціальності інженер-програміст у 2000 році.
Працював розробником, тім-лідом у компаніях – визнаних лідерах в індустрії. У 2006 році заснував компанію веб-розробки VinMir. Це і стало відправною точкою для стрімкого кар'єрного зростання та перетворення на лідера галузі. У цей час Павло разом зі своєю командою скрупульозно працював над універсальною системою CRM VinMir і в результаті їм вдалося створити проривний продукт, який полегшив багато бізнес-процесів. Створена система вела облік клієнтів, управління замовленнями та контроль виконання завдань.
CRM VinMir: особливості продукту
Будучи не лише розробником, а й керівником проекту, його візіонером, Павло зміг продумати свою систему до найдрібніших деталей та створити її з урахуванням потреб підприємств із різних галузей. Тому CRM VinMir відома своєю універсальністю та використовується практично у всіх галузях бізнесу.
Павло Романюк: “Замислюючись про потреби бізнесу, я усвідомлював необхідність створення не лише найбільш універсальної системи, а й надання можливості самим підприємцям налаштовувати необхідні функції. Це стало причиною появи крім стандартного функціоналу додаткових модулів та високого ступеня адаптивності. CRM VinMir можна інтегрувати в будь-яку інфраструктуру компанії, при цьому суттєво заощаджуючи та не витрачаючи бюджет на впровадження та налаштування”.
Кропотлива робота, ретельний аналіз та повна самовідданість упродовж багатьох років дали Павлу позитивний результат. Він отримав не лише безцінний досвід управління великим проектом, а й позитивний фідбек від підприємців, які завдяки його системі зуміли оптимізувати бізнес-процеси, підвищити лояльність клієнтів, збільшити продуктивність та ефективність роботи. Перший масштабний проект Павла – CRM VinMir – став важливою нішевою подією та вплинув на розвиток усієї індустрії.
Інші проекти
Незважаючи на всю важливість цього проекту, VinMir був не єдиним місцем роботи. Ексклюзивний досвід Павла був необхідний для вирішення завдань багатьох компаній, де за підсумком він обіймав керівні посади. Це і Future People, Cartli Group, Robota Molodi, Вінницька Обласна Державна Адміністрація.
Всі ці компанії та організації мають свої певні завдання, які потребують специфічних навичок, крім тих, які вже були у Павла. Але завдяки своїй неймовірній працьовитості, бажанню розбиратися і вирішувати складні завдання, він у найкоротші терміни адаптувався до нових умов і щоразу блискуче справлявся зі своїми обов'язками, що зрештою допомагало компаніям переходити на новий рівень і значно швидше зростати.
Наприклад, у Cartli Group і FuturePeople Павло працював як керівник відділу розробки програмного забезпечення. Під його керівництвом та безпосередньою участю у всіх процесах створювалися CRM системи. За основу було взято створену ним CRM VinMir.
“В результаті нам вдалося створити якісний продукт, який дозволив компаніям масштабуватись та отримати нових великих клієнтів, як вітчизняних, так і міжнародних. Завдяки нашій роботі компанія Cartli Group змогла збільшити штат співробітників до 5000, що призвело до збільшення потоку замовлень та прибутку”, - коментує Павло Романюк.
Робота у державній організації
Однією з найнестандартніших, найскладніших і найважливіших для Павла стала робота у Вінницькій Обласній Державній Адміністрації. Тут він також працював на звичній собі посаді керівника відділу розробки програмного забезпечення. Але цього разу багато відрізнялося, бо це не приватна компанія, а державна. Павло вперше мав змогу зсередини вивчити, як працює величезний державний механізм. На шляху виникало багато складнощів, нові виклики та завдання, яких не було раніше.
Подолати труднощі Павлу допомагало усвідомлення, що його робота на цій посаді стане не лише цінним досвідом для його кар'єри, а й безпосередньо служитиме в інтересах суспільства та допоможе зробити життя громадян у якихось питаннях легшим. Так, його проекти «Портал для інвесторів Vininvest» та «Інтерактивна карта інвестиційної привабливості Вінницького регіону» залучили до регіону значні інвестиції на мільйони доларів.
Павло Романюк сьогодні
На даний момент Павло працює лід-розробником у найбільшій американській компанії Capgemini America Inc. Павло вивчає тонкощі процесів розробки програмного забезпечення у міжнародних мультинаціональних компаніях. До його обов'язків входить не просто керувати командою розробників, але чуйно реагувати на зміни в бізнес-процесах, переглядаючи існуючі програмні рішення та впроваджуючи сучасніші.
Як коментує сам Павло: “Бізнес-процеси залежать від зовнішніх подій. Економічні кризи, пандемія та багато іншого змушує підприємців шукати нові вирішення проблем, з якими вони раніше не стикалися. І це вимагає не лише набору технічних умінь та знань бізнес-процесів, а й особливих особистісних характеристик. За багато років роботи в різних кризових ситуаціях на проектах різного масштабу мені вдалося навчитися ефективно управляти командою, створювати продуктивний настрій між працівниками та розподіляти обов'язки, виходячи з сильних сторін співробітників. Мені здається, що я успішно освоїв навик гнучко реагувати на будь-які кризові ситуації та адаптуватися до нових умов. Також з досвідом прийшло розуміння, коли і як варто впроваджувати інноваційні рішення, а коли найбільш правильним використовувати вже існуючі програмні рішення”.
Завдяки цьому Павло легко завойовує авторитет будь-якої команди, куди він приходить, а клієнти дослухаються до його порад. Так, працюючи в Capgemini, він зміг налаштувати роботу команди розробників таким чином, щоб найбільш ефективно виконати проекти для таких великих брендів як Lee, Wrangler, Bissell, Louis Vuitton, Moet Hennessy, Delta Faucet, Aetrex.
LEISUREMENT
Нещодавно, в 2022 році, Павло став співзасновником унікального американського стартапу з величезним потенціалом LEISUREMENT. У планах - запуск стартапу LEISUREMENT - додатка, створеного під керівництвом Павла та об'єднуючого месенджер, івент-планер, таск-менеджер та додаток по розподілу рахунків. Павло планує масштабувати стартап на міжнародний рівень і професійно розвиватися далі. На даний момент це один із його пріоритетів у кар'єрі, тому робота над ним займає значну частину часу.
Павло Романюк: “У проекті LEISUREMENT для мене головним завданням стало зробити не просто систему чи додаток, а створити інструмент, який у той чи інший спосіб допоможе полегшити життя людини. Якщо CRM VinMir покликана оптимізувати бізнес-процеси, то LEISUREMENT має звільнити особистий час людини від рутинних завдань та зробити процес організації будь-яких заходів простіше”.
Громадська та наукова діяльність
Павло бере активну участь в освітній діяльності, зокрема, як суддя на всеукраїнському Хакатоні YEPS. Цей захід покликаний зібрати та заохочувати таланти у сфері IT, надавши їм можливість демонструвати свої ідеї та прототипи.
Павло – активний член організації IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers). Це найбільша у світі професійна некомерційна асоціація фахівців у галузі технічних наук, метою якої є просування інновацій та технологічного розвитку для блага людства. Завдяки членству Павло ділиться своїми знаннями та досвідом, робить свій внесок у розвиток галузі.
Павло публікує свої роботи у фахових виданнях. Його академічні статті роблять істотний внесок у область інформаційних технологій, пропонуючи нові ідеї, дослідження та методи, які допомагають просувати індустрію вперед.
Головний девіз Павла - постійний саморозвиток та допомога у розвитку інших.
Висновок
У галузі інформаційних технологій досягти майстерності та визнання не так просто – це вимагає старанної роботи, постійного саморозвитку та прагнення до інновацій. Павло Романюк є яскравим прикладом цього підходу. Його дослідження та розробки відіграють значну роль у просуванні IT сфери, у той час як його участь в освітній діяльності та організаціях, таких як IEEE, наголошує на його прагненні поділитися своїми знаннями та допомогти у розвитку інших. Все це свідчить про те, що Павло на вірному шляху до досягнення своїх професійних амбіцій, уже заробивши репутацію блискучого IT фахівця як в Україні, так і у США. Звичайно, кожен шлях унікальний, але старанна робота, постійне навчання та повага до своєї галузі – ось основні складові успіху в IT.
Автор: Ілона Мартинюк
varta1.com.ua: Новини
Громада на Львівщині зустріне Героя "на щиті" Василя Миколайовича Магеровського
Воїн загинув під час виконання завдання в результаті обстрілу противником з РСЗВ
Смертельний наїзд на пішохода на Львівщині: деталі ДТП від поліції (ФОТО)
Від отриманих внаслідок ДТП травм пішохід загинув на місці події
Загрожує довічне: підозрюваному у вбивстві Фаріон змінили кваліфікацію злочину у справі
Фігуранту змінено кваліфікацію злочину та скеровано матеріали до суду
Найкоментованіше
- У львівському тролейбусі стався конфлікт (ВІДЕО)
- Ексфутболіста збірної України "бусифікував" ТЦК
- У ТЦК уточнили, хто з мобілізованих потрапляє у штурмові підрозділи
- Шмигаль зробив важливу заяву щодо заморожування війни на лінії фронту
- Відійшов у вічність воїн з Львівщини, який з перших днів великої війни пішов добровольцем на фронт
Найчитаніше
- Підтверджено загибель 24-річного Героя зі Львівщини
- "Львівобленерго" опублікувало графік відключень світла на суботу, 14 грудня
- Останній бій прийняв на Курщині: стало відомо про загибель Героя з Львівщини Володимира Таратули
- У Львові трамвай переїхав людину
- Одна з ракет на Львівщині влучила, але не здетонувала, - ОВА
Коментарі