Як підрив Каховської ГЕС вплине на ціни на продукти в Україні: ще один неприємний момент

Оцінити збитки злочину важко

Фото: Костянтин і Влада Ліберови

Злочинний підрив Каховської гідроелектростанції має не лише жахливі  екологічні, але і економічні наслідки. Відбулося затоплення 10 тисяч гектарів сільськогосподарських земель і це лише на правому березі. Про це ТСН повідомив економіст Олег Пендзин.

Катастрофа не пройде без наслідків і вплине на ціни на продукти.

Хоча цього року не особливо розраховували на постачання аграрної продукції з Херсона, оскільки території потребують розмінування, все ж таки є один «болісний» момент.

«Падіння рівня води в Каховському водосховищі призвело до того, що виникли величезні проблеми з водопостачанням у великих містах на Дніпропетровщині. По друге, у нас вся Херсонщина, Миколаївщина, частина Дніпропетровської області – це ж поливне землеробство. Водозабори для поливу знаходяться достатньо високо. Тобто як наслідок будуть величезні проблеми з іригацією (підведення води на поля – ред.) і водопостачання, власне, на ці території. Третій момент – вже пішли вниз підземні води. Тобто рівень води пішов вниз, і це може призвести до того, що почнуть сохнути сади, які були висаджені», — сказав він

Оцінити збитки на сьогодні, як вважає економіст, досить важко, оскільки ситуація поки не стабільна і рівень води в деяких місцях все ще зростає.

Згідно з прогнозами експерта, у наступні роки катастрофа на Каховській ГЕС призведе до проблем із фруктами та овочами з Херсонщини.

Читайте також: Фотографи опублікували вражаючі фото та відео з Херсона

«Після розмінування планувалося, що Херсонщина достатньо активно повернеться в сільськогосподарський товарообіг. А тут з водою, з поливом проблеми. Ситуація із затопленням, вона вже відіграла на світовому ринку, вплинула на ціни на зерно. Хоча в Україні дефіциту ні на що не буде. Зараз вже пішов сезон овочів фруктів з відкритого ґрунту з нашої території. Це центральна Україна, вона не постраждала від підриву Каховської ГЕС», — розповів Олег Пендзин.

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена