Як позбутися шкідників на городі: види комах та способи боротьби з ними

Щосезонний біль дачників та садівників

З настанням садово-дачного сезону  усі люди стикаються зі щорічною проблемою — шкідників-комахи, які харчуються листям чи корінням рослин, істотно шкодять врожаю.

Про те чим обробити город від шкідників ефективно та екологічно йдеться у матеріалі «УНІАН».

Види шкідників

Колорадський жук

Старий знайомий, який знищує урожай картоплі, помідорів, перцю і баклажанів. Повністю поїдає листя, тому боротися з такими шкідниками потрібно відразу — збирати руками або застосовувати інсектициди. 

Білокрилка

Маленькі комахи, схожі на метеликів, полюбляють овочеві культури. Зазвичай їх можна зустріти на огірках, помідорах, гарбузі і патисонах. Личинки висмоктують сік з листя, забруднюють їх екскрементами. Хороший варіант проти білокрилки — настої трав або хімічні речовини.

Попелиця

Небезпечна комаха і для саду, і для городу. Пошкоджує листя, висмоктуючи з них сік, і пускаючи всередину структури листа отруту, через що рослини швидко гинуть. Крім того, попелиця розносить віруси та інфекції, якщо її вчасно не виявити — можна позбутися всього врожаю. 

Як здолати попелицю:

  • висадити на ділянці м’яту, мелісу, гірчицю, лаванду і подібні рослини з сильними ароматами;
  • обробляти рослини розчином води з милом і золою, відваром тютюну, чистотілу, деревію, пижми, гіркого перцю, полину;
  • використовувати хімічні препарати.
  • Враховуйте, що боротися потрібно не тільки з попелицями, а й з мурахами, які є переносниками шкідників.

Блішки

Дрібні комахи, які можуть атакувати білокачанну і червонокачанну капусту, редьку, редис і ріпу, тому часто зустрічаються на городах і полях з цими культурами. Вони прогризають поглиблення в листі і качанах, сильно пошкоджуючи овочі. 

Як позбутися від блішок.  Два способи:

  • обприскувати урожай настоянкою з часнику, листя помідорів і ложки мила;
  • обробляти листя відваром з коренів і листя кульбаби.

Також можна посадити поруч з овочами часник і цибулю, які своїм ароматом відлякують блішок.

Відносно недавня, але вже традиційна пошесть — рудий слимак

Неприємні шкідники, які заповзають в плоди і коренеплоди, пошкоджують стовбури і листя. Саме тому дуже небезпечні для будь-яких культур. Якісний дренаж — перевірений засіб проти слимаків, як і прополка ґрунту з видаленням можливих місць для укриттів — дощок, каменів та інших предметів, де можуть ховатися шкідники.

Можна також використати спеціальні гранули, що продаються у магазинах сільгосптоварів.

Як позбутися від шкідників  на городі — способи

Досвідчені дачники радять кілька варіантів боротьби з комахами. Їх можна використовувати всі або вибрати один — на ваш розсуд:

Окроп — ідеальний засіб, який допомагає позбутися від борошнистої роси, плямистостей, звільнити від попелиці, кліщів і багатьох інших садових шкідників. Все, що вам потрібно — це полити рослини водою, нагрітою до 60–70 °C.

Марганець — приготуйте слабкий розчин рожевого кольору і обробляйте їм насіння, бульби, цибулини, щоб запобігти появі шкідників.

Зола — природний компонент, який поєднує в собі ефект пестицидів і добрив. Ефективний проти хрестоцвітних блішок і від попелиці. Все, що вам потрібно — розкидати золу рано вранці під коріння рослин, а шкідники підуть самі.

Ще один варіант — гашене вапно. Зазвичай його обирають для нейтралізації кислих ґрунтів і як джерело кальцію для рослин, але вапно також добре допомагає від слимаків.

Для того, щоб використовувати цей метод, особливі навички в садівництві не потрібні — просто розсипте смужку вапна навколо ділянки з культурою, яку потрібно захистити від комах — шкідники не доторкнуться до вашого врожаю.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також