Як правильно вітати з Новим роком під час війни (листівки)

З Новим роком!

Рух ЧЕСНО протягом року фіксував борди, марки, графіті, мурали, листівки і навіть музичні твори, які гуртували українців та світ.

Тож їх підбірка святкової творчості українців, якою можна і варто ділитися, вітаючи з Новим 2023 роком.

Що відправляти іноземцям?

Нікіта Тітов намалював «Новорічну мрію». Вона візуалізує збомбований Сантою кремль. Такі картинки можна відправляти друзям не лише в Україні, а й громадянам інших держав.

Картина укранського художника Нікіти Тітова

Ще одна робота Нікіти Тітова, яка спрямована на наших західних партнерів, і яку варто поширювати, — це ялинка з військовою технікою із символом НАТО на маківці. Для боротьби з ворогом ЗСУ потрібна зброя. 

НАТО тут може бути у ролі Санти.

Як вітати своїх друзів в Україні?

До Нового року «Укрпошта» традиційно підготувала марку і запустила передпродаж марки «Переможного нового року». Вартість марки 12 грн.фото УкрпоштаНа марці зображена дівчина, яка зустрічає свято сама, бо її чоловік на передовій боронить Україну. Малюнок «Роз’єднані війною» створила учениця юридичного ліцею Миколаєва Валерія Михайлова.

Це зображення дуже схоже на ось це, яке поширювали задовго до повномасштабної війни. Тут закликають пам’ятати всіх, хто тримає над нами небо і охороняє нас від ворога.

«Переможного нового року» — побажання, яке посилює не лише марка «Укрпошти», але й плакат Нікіти Тітова, який він зробив для волонтерів із Харкова. На вершині новорічного дерева Тарас Шевченко, автор «Заповіту». 

Особливі привітання були і раніше. Так за два роки до повномасштабної війни вітали з Різдвом і зображували вертеп з українськими військовими, які уособлювали трьох царів з біблійної легенди, що несли дари.

Листівка Євгена Раєвського з українськими військовими в ролі біблійних трьох царів

Сюжет, коли наші військові були учасниками різдвяного вертепу, для нашого інформаційного спротиву не новий. Так, у 1952 році художник Юрій Костів зробив листівку "Повстанці, як діти". Тут видно, як наші воїни співають коляду.

Примітно, що різдвяна зірка рівно 70 років тому була прикрашена тризубом. І саме цей символ зараз прикрашає центральну ялинку країни. 

Художник Раєвський зробив ще одну листівку, де захисниця стоїть поряд із військовим, який у білій «кікіморі» уособлює символ Нового року — ялинку.

Низка його робіт присвячена нашим військовим, які боронять країну і вдень, і вночі, і в будні, і на свята.

А ось листівка невідомого художника про те, як воїн УПА на позиціях зустрічає Різдво і бачить першу зорю.

«Історична правда» зібрала цілу підбірку святкових листівок часів УПА. Цю колекцію листівок привозили у 2011 році з Мюнхена до Тернополя.

Зустріч першої різдвяної зірки на фронті знайшла своє відображення і у сучасній творчості Тітова.

Окремо варто відзначити і образ новорічної ялинки, як вежі лінії електропередач. Вона символізує і важливість роботи енергетиків, і стійкість українців під час блекаутів.

Листівки для ворогів

А новорічні привітання для ворогів мають виглядати так. Це роботи Тітова.

А це робота Олександра Грехова. І тут чітко видно, як новорічний символ нищить кремль.

Також можна «за поребрик» відправляти бавовну від Грехова. Бавовна у 2022 році для українців стала особливим символом.

Кремль у вогні — це знищення символу влади рашистів та диктатури. Після відкриття вуличної виставки у столиці «Інфоспротив» марка-фотозона «Бавовна над кримським мостом» набула нечуваної популярності, а у російських пропагандистів палало не один день. 

Тоді громадяни попросили зробити «Бавовну над кремлем» і найближчим часом під КМДА буде нова фотозона.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також