Як розпізнати аденовірусну інфекцію?
Аденовірусна інфекція зустрічається здебільшого у дітей перших років життя, але щороку ця специфічна група високозаразних вірусів вражає велику кількість людей будь-якого віку. Сезонні ГРВЗ викликають різні віруси, а от як саме зрозуміти, що “атакує” саме аденовірус?
Лікар встановлює точний діагноз завдяки результатам аналізу на аденовірус. Результат “не виявлено” вказує на те, що у генетичному матеріалі аденовірусів в організмі пацієнта немає. А “виявлено” можна побачити у результатах досліджень за наявності аденовірусної інфекції, коли людина хворіє або є безсимптомне вірусоносійство.
Вперше аденовіруси були виявлені при видаленні аденоїдів у дитини, звідси й пішла назва. Ці віруси є причиною багатьох захворювань людини, вражаючи переважно дихальні шляхи, ШКТ та слизову оболонку очей.
Де можна заразитися?
Насамперед це дитячі колективи, від святкування дня народження до групи у дитячому садочку. Зазвичай аденовіруси передаються при контакті з виділеннями з дихальних шляхів зараженої людини, або з предметами, наприклад рушником, інструментами, іграшками. Також можна заразитися через воду у погано обробленому басейні, під час купання у відкритих водоймах тощо.
Крім того, у новонароджених може бути діагностована «вроджена аденовірусна інфекція», коли зараження відбувається ще в утробі матері.
До речі, аденовірус може проявитися не лише після контакту з інфікованою особою. Спровокувати захворювання може навіть вживання холодних напоїв чи морозива, тому що аденовірус може хронічно знаходитися в організмі людини і проявитися за певних умов.
Якими є особливості аденовірусної інфекції?
Класична назва аденовірусної інфекції – “ринофарінгокон’юнктивальна лихоманка”, за якої спостерігається висока температура із закладеним носом, болем у горлі й “закисанням” очей. Також нерідко зустрічається діарея і симптоми інтоксикації організму, адже вірусом вражається шлунково-кишковий тракт.
Лихоманка проявляється специфічно – температура тіла різко підвищується, але зазвичай також дуже швидко знижується до норми.
Важливо, що майже завжди аденовірусна інфекція супроводжується кон’юнктивітом, одного або й обох очей.
Варто зазначити, що у людей, які мають низький імунітет, симптоматика може триматися довше.
В осінньо-зимовий сезон респіраторно-вірусних захворювань треба берегти себе і дітей від інфекцій, але за перших симптомів негайно звертатися до лікаря.
varta1.com.ua: Новини
Кабмін спростив реєстрацію волонтерських автомобілів для військовослужбовців
Військові можуть реєструвати транспорт на своє ім’я
Деяким українцям МВС радить оновити водійські права
Ті, хто отримав права до 2013
Енергетик оцінила, чи вистачить Україні запасів газу для проходження зими
Запаси можуть бути на критичному рівні
Найкоментованіше
- У львівському тролейбусі стався конфлікт (ВІДЕО)
- Ексфутболіста збірної України "бусифікував" ТЦК
- У ТЦК уточнили, хто з мобілізованих потрапляє у штурмові підрозділи
- Шмигаль зробив важливу заяву щодо заморожування війни на лінії фронту
- Відійшов у вічність воїн з Львівщини, який з перших днів великої війни пішов добровольцем на фронт
Найчитаніше
- Підтверджено загибель 24-річного Героя зі Львівщини
- "Львівобленерго" опублікувало графік відключень світла на суботу, 14 грудня
- Останній бій прийняв на Курщині: стало відомо про загибель Героя з Львівщини Володимира Таратули
- У Львові трамвай переїхав людину
- Одна з ракет на Львівщині влучила, але не здетонувала, - ОВА
Коментарі