Як та з чого роблять в Україні ковбасу (ВІДЕО)

Варена, копчена, а ще в’ялена ковбаса. Асортимент на будь який гаманець, а полиці в магазинах просто гнуться від кількості продукції. Та чи відомо, як та з чого роблять ковбасу в Україні, про це розповідають Факти тижня.


Як обирати і що купувати?


Справжній термін споживання, зазвичай, зазначений на хвостику ковбаси. З простроченої продукції їх завбачливо зрізають і викидають. Те ж саме роблять і з маркуванням для сосисок. Така продукція не просто не корисна, вона – небезпечна.


Та навіть якщо ковбаса свіжа, чи безпечна і корисна вона?


Виробник каже, насправді м’ясо кладуть у будь-який сорт продукції. Просто відсоток і якість цього м’яса – різні. І фактично у всі ковбасні вироби додають жирову емульсію, підсилювачі смаку, стабілізатори та ароматизатори.


Глутамат натрію, який позначається на етикетці як Е-621, секретна зброя виробників ковбас. Це підсилювач смаку. Хімія, яку не вважають небезпечною, але вона діє як наркотик, тобто організм звикає і вже вироби без цієї добавки здаються не такими смачними.


Та якою б смачною не здавалася така нахімічена ковбаса, лікарі вживати її не радять. Серед такої хімії, яку використовують у вигляді стабілізаторів, навіть така собі поверхневоактивна речовина, яку використовують у виробництві пральних порошків та миючих засобів.


[embed]https://youtu.be/R8jrugzZU-o[/embed]


Ще одна секретна зброя виробників – заміна натурального м’яса соєю та клітковиною. Дешеву клітковину виробляють переважно із моркви та капусти. Її здатність вдвічі-втричі збільшувати вагу, просто незамінна для ковбасних комбінаторів.


А замість яловичини та свинини додають курятину, свинячу шкірку, сою та кісткове борошно. Для кольору – нітрит натрію, а іноді ще й червоний барвник. Для збільшення об’єму і ваги – воду, крохмаль, клітковину та карагінани. Для консистенції – шкідливі фосфати.


У Держспоживслужбі пояснюють, боротися з такими порушеннями вкрай важко. Штрафи для виробників за брехню на етикетці – копійчані.


Але до відкликання, як правило, справа не доходить. Бо в Україні – мораторій на перевірки. Держоргани повинні попереджати підприємства за 10 днів до візиту.


Одна із порад від експертів – купувати ковбасні вироби вищої якості, з традиційними назвами, і зробленими за ДТСУ. У них не має бути нічого зайвого. Принаймні, теоретично. Також радять віддавати перевагу сиров’яленим ковбасам.


Якість вареної можна перевірити старим дідівським способом. Якщо під час смаження ковбаса піднімається грибком, вона – якісна, якщо ні – м’ясо там замінили чимось іншим.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також

Найкоментованіше

  1. У Львові громадяни допомогли військовозоб'язаному втекти від ТЦК (ВІДЕО)
  2. У Львівському ТЦК та СП висловилися щодо «силового затримання» водія автобуса
  3. З 1 травня бензин в Україні зміниться: що варто знати водіям про нові правила
  4. Камери зафіксували, хто покинув військове авто у львівському парку (ВІДЕО)
  5. Військові на Львівщині отримали більше мільйона 20-грамових стіків з розбавленим медом (ВІДЕО)

Найчитаніше

  1. З 1 травня бензин в Україні зміниться: що варто знати водіям про нові правила
  2. У Львівському ТЦК та СП висловилися щодо «силового затримання» водія автобуса
  3. На Курщині загинув Герой зі Львівщини, який був мобілізований у січні 2025 року
  4. Доля брата досі невідома: підтверджено загибель молодого Героя зі Львівщини, який зник безвісти разом з братом
  5. У неділю на щиті повернеться Героя зі Львівщини Андрій Колачник