Як у казці: на Львівщині серед зими збирають гриби відрами (ФОТО)

У неділю, 2 січня, під Львовом водії автомобілів могли побачити жінку з відрами, повними грибів. Одна з водійок зупинилася, щоб підвезти людину.




Про це у повідомила Наталія Березовська-Ткачук у «Facebook».


«Їду. Темно. На дорозі між Поршною і Солонкою стоїть жінка, голосує з відрами. Темнота. Думаю, підвезу. Сідає в машину з тими відрами. Питаю її: »Звідки«?  А вона мені: »З ЛІСУ! По гриби ходила«. У відрах, дійсно, дивлюсь — гриби: опеньки і юдине вухо (так вона назвала)», — написала жінка.

Вона додала: «Грибарі! Можемо до лісу».



Для довідки: Зимові опеньки можна знайти у вересні-жовтні, але їх активне зростання припадає на листопад. Період появи перших грибів залежить від регіону зростання, клімату і погодних умов.


Масовий збір досвідчені грибники починають в середині листопада і продовжують до лютого. Ця культура стійка до морозів, тому збирати гриби можна навіть під шаром снігу. Якщо знайдений екземпляр кришиться при дотику, не варто засмучуватися: при кімнатній температурі він відтане і придбає первинний стан.


Аурикулярія вухоподібна, або ж "іудине вухо" — гриб родини аурикулярієві, плодове тіло нагадує вухо. Поширений у Євразії.


Цей гриб часто оселяється на старих деревах бузини, на якій згідно з переказами повісився біблійний Юда.


Гриб вухоподібний або черепашкоподібний, молоде тіло схоже на чашечку. Розмір гриба від 1 до 8 сантиметрів у діаметрі, колір сірувато-коричневий, із короткими волосинками, без концентричних смужок.


Їстівний гриб. М’якуш багатий на залізо і кальцій. Використовують у їжу сирим у салатах, також варять, тушкують, додають у супи. У Китаї і Японії є дуже популярним, вирощується штучно приблизно з 600 року н. е., обсяги виробництва досягають 300 тисяч тон.



varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також