Як уникнути ураження блискавкою

Мішенню для потрапляння електричного розряду можуть стати годинник, ланцюжки, розкрита над головою парасолька або зв’язка ключів в кишені. Про це пише «Сьогодні».
Рятувальники ДСНС пропонують 12 порад, як залишатися в безпеці під час грозової зливи.
1. Блискавка завжди б’є в найвищу точку, тому найстрашніше для людини — перебувати під час грози на відкритій або піднесеній місцевості, наприклад, в поле. Якщо ви опинилися в подібній ситуації — сховайтеся в будь-якому заглибленні — канаві або яру, сядьте навпочіпки, пригни голову і не рухайтеся.
2. Уникайте води, яка є відмінним провідником струму. Удар блискавки поширюється навколо водойми в радіусі 100 метрів. Під час грози не можна купатися, ловити рибу, стояти на березі.
3. Якщо гроза застала вас у місті — сховайтеся в магазині, під'їзді чи перечекайте грозу під навісом біля стіни будівлі.
4. Не страшно, якщо ви перебуваєте в автомобілі. Закрийте вікно – і ніяка блискавка до вас не добереться.
5. Ховаючись під деревами, не забувайте, що блискавка часто потрапляє в найвищі. Отже, чим менше дерево, під яким ви знайшли притулок, тим краще. Якщо ховається група осіб, то краще присісти, не торкаючись до інших людей.
6. Якщо ви перебуваєте в приміщенні — закрийте вікна, двері, димоходи та вентиляційні отвори. Не допускайте протягів, оскільки це може спровокувати потрапляння кульової блискавки. У приміщенні потрібно триматися подалі від вікон, електроприладів, а також труб і металевої сантехніки. Вимкніть зовнішні антени і вимкніть з розетки радіоприймачі, телевізори, мікрохвильову піч, комп'ютер. Не забувайте, що під час грози неприпустимо користуватися електроприладами і телефоном.
7. Остерігайтеся небезпечних предметів. Не варто торкатися до всього мокрого, залізного і до електроприладів.
8. Якщо гроза почалася під час Вашого руху на велосипеді чи мотоциклі — зупиніться, і перечекайте грозу на відстані не менше 30 метрів від транспортних засобів.
9. Дуже небезпечно під час грози розмовляти по мобільному телефону. Найкраще під час грози мобільний вимикати. Відомі випадки, коли вхідний дзвінок ставав причиною потрапляння блискавки.
10. Під час грози бажано позбутися металевих предметів. Годинники, ланцюжки, розкрита над головою парасолька і навіть зв'язка ключів в кишені — потенційні мішені для удару.
11. Вкрай небезпечно під час грози знаходитися біля ліній електропередач. Електрика в будь-якому вигляді притягує блискавку. Навіть перебуваючи біля стіни з антеною, ви ризикуєте накликати на себе удар блискавки.
12. Людина під час грози повинен мати якомога менше контактів із землею. Найбезпечніша поза — присісти, ступні поставити разом, опустити голову і груди на коліна, руками обхопити коліна. Можна сісти або встати на ізоляційний матеріал: дерево, дошку, намет, спальний мішок, мотузку або рюкзак.
varta1.com.ua: Новини

На переговорах категорично не можна обговорювати скорочення ЗСУ, це єдина гарантія існування України, - політик Палатний
Під час майбутніх перемовин в жодному разі не можна обговорювати скорочення Збройних сил України та військово-промислового комплексу

Рютте не проти відновити відносини з Москвою після війни
Після завершення війни із росією хочуть крок за кроком відновити нормальні відносини

Залужний анонсував запуск паспортного сервісу для українців у Британії
Посол повідомив, що обговорив можливість залучення до роботи в паспортному сервісі українців із досвідом роботи з документами, які вже перебувають у Великій Британії
Найкоментованіше
- У Львові скасували акцію на підтримку трансгендерних людей (ВІДЕО)
- Стало відомо, хто розклеїв у Львові плакати із закликами до диверсій
- Камери зафіксували, хто покинув військове авто у львівському парку (ВІДЕО)
- Львівські перевізники звернулися з проханням підвищити тарифи на проїзд в автобусах
- У Львові чоловік ліг під колеса трамваю і загинув (ФОТО)
Коментарі