Як волонтери «привласнювали гвинтокрил» або історія передачі гвинтокрила КА-226 морській авіації ЗСУ (ФОТО, ВІДЕО)
Нещодавно, у пресі з'явилось повідомлення про те, що на Львівщині відмовились від єдиного медичного гелікоптера. А єдиний придатний для цього гелікоптер Ка-226 у зібраному стані очікує на переїзд до Одеси – львівський Центр медицина катастроф передає його військово-морським силам ЗСУ. Про це писав ZAXID.NET
Прояснити ситуацію вирішила відомий волонтер Софія Федина. Історію голікоптера з усіма подробицями вона опублікувала на своїй сторінці у Facebook.
«Кожна тверезомисляча людина, задаючи собі питання, а що ж таки для України є основним пріоритетом за крайні чотири роки, має однозначну відповідь – обороноздатність держави і потужність війська. Саме це дозволило стримати агресора на сході і не допустити його, приміром до Львова. Бо історія гвинтокрила почалася саме у Львові.» - переповідає історію волонтер.
У 2008 році гвинтокрил КА-226 було закуплено для ліквідації наслідків екологічного лиха у Ожидові, але через проблему з документами і розмитненням він так задіяний і не був. Закуповував Нестор Шуфрич.
Весь цей час гвинтокрил лежав у розібраному вигляді в ангарах авіаремонтного заводу, оскільки ввести його в експлуатацію було нереально через кілька причин, першою з яких було питання розмитнення, а друге – те, що на даній моделі мають літати спеціально підготовлені для цієї моделі пілоти.
«Спроб підняти цей гвинтокрил, ввести його в експлуатацію, зокрема для медицини катастроф було чимало, але кожного разу все завершувалося традиційно нічим. Ну і для окремих львів’ян хочу нагадати, що у 2014 році Москва здійснила вторгнення в Україну, анексувавши Крим та окупувавши Донбас. І ця війна проти загарбника триває і досі! І досі основним пріоритетом є посилення обороноздатності держави і забезпечення війська. У 2017 році до мене звернувся волонтер Даулет Бейсембаєв з пропозицією разом зайнятися питанням цього «загубленого для реальності» гвинтокрила.» - повідомила Софія Федина.
Реальність виявилася такою:
- Такі гвинтокрили виготовляє тільки московська федерація. І обслуговує також.
- Проблеми з експлуатацією – технічні моменти можна вирішити лише на заводах московської федерації, або на потужностях морської авіації.
- Модель КА -226 – морська і обслуговувати його може в Україні лише морська авіація. І тільки морська авіація мала пілота, який міг би підняти цей гвинтокрил у повітря.
За словами волонтера, повітряне командування і ПВК Захід відмовились від можливості отримання гвинтокрила, оскільки ця модель ними не експлуатується. Тобто або Львів будує морський порт, будує бази морської авіації і підтверджує статус морського міста, або цей гвинтокрил ми можемо використовувати як заєць пуанти.
Тому у волонтерів і з’являється ідея спробувати здійснити передачу КА-226 для 10-ї морської авіаційної бригади, яка не тільки дотрималась присяги Україні, але й вийшла з окупованого Криму, вивівши на материкову частину України всю авіаційну техніку прямо з-під носа в окупантів.
"Наголошу, що гвинтокрил може підніматися з морської платформи, має повну систему надання першої медичної допомоги, а отже може стати мега важливою одиницею у перевезенні та наданні допомоги пораненим у зоні бойових дій.
Як виявилося міністерство оборони було готове допомогти з вирішенням технічних проблем силами українського оборонпрому. І тоді двоє волонтерів взялися за цю справу. Понад рік!!! паперової роботи, документації, щоденного кОпання чиновників у міністерствах, відомствах, огляд техніки пілотом та інженерами, перевірка обладнання, вирішення технічних питань на різних військових заводах." - йдеться у коментарі.
Волонтер зазначає, що гвинтокрил хотіли привласнити у приватні руки. Відповідно у пресі і з’являлися наклепи на обласну владу, на волонтерів, за те, вони займаються розкраданням «львівського» майна.
За 26 років існування військової авіації це другий гвинтокрил переданий з заводським нальотом 54 години. І гвинтокрил буде поставлено на озброєння морської авіації Військово-морських сил Збройних сил України. І всі деталі буде поновлено на українських військових заводах, і 29 нещодавно навчених офіцерів морської авіації будуть професійно забезпечувати роботу гвинтокрила, і бойовий льотчик, кавалер ордена за мужність, який під обстрілами виводив апарати під час окупації Криму, підніме його у повітря і виконуватиме завдання з оборони нашої України. " - пояснила ситуацію волонтер.
«Я надзвичайно хочу подякувати нашій обласній владі: ЛОДА, ЛОР, окремо Олегу Синютці і Олександру Ганущину, що включилися в цей нереальний на початках процес, за постійну підтримку, за спільну оборону проти брехунів і наклепників, за реагування на постійно нові проблеми і нюанси в режимі «негайно», і за те, що просто ми разом спокійно робити свою справу. Дуже хочу подякувати всім тим, хто протягом цього понад року часу нам допомагав: в оформленні документів, і налагодженні контактів і здійсненні задуманого.» - дякує за допомогу волонтер.
Фото, Відео - Софія Федина
https://www.facebook.com/sofiya.fedyna/videos/10156194588370390/
varta1.com.ua: Новини
3 листопада в Україні прийде різке та суттєве похолодання (КАРТА)
В деяких регіонах прогнозують заморозки
На Закарпатті в оздоровчому комплексі втопився 4-річний хлопчик
Нещасний випадок
Керівники обласних прокуратур масово звільняються з посад
6 обласних керівників
Найкоментованіше
- У львівському тролейбусі стався конфлікт (ВІДЕО)
- Ексфутболіста збірної України "бусифікував" ТЦК
- У ТЦК уточнили, хто з мобілізованих потрапляє у штурмові підрозділи
- Шмигаль зробив важливу заяву щодо заморожування війни на лінії фронту
- Відійшов у вічність воїн з Львівщини, який з перших днів великої війни пішов добровольцем на фронт
Найчитаніше
- Підтверджено загибель 24-річного Героя зі Львівщини
- "Львівобленерго" опублікувало графік відключень світла на суботу, 14 грудня
- Останній бій прийняв на Курщині: стало відомо про загибель Героя з Львівщини Володимира Таратули
- У Львові трамвай переїхав людину
- Одна з ракет на Львівщині влучила, але не здетонувала, - ОВА
Коментарі