Як вибрати та скільки коштує дрон в Україні: огляд ринку від експертів Київстар

оро
оро

Сучасні дрони перестали бути просто іграшкою для розваги. Вони активно використовуються відеооператорами, використовуються для різних складних робіт та навіть допомагають доставляти посилки.За статистикою інтернет-магазину Київстар, дрони найчастіше купують для роботи чи аерозйомки. Ми вирішили розібратися, як підібрати оптимальний для таких цілей апарат та скільки він буде коштувати.

Від чого залежить ціна дрона
У першу чергу визначимо, які параметри пристрою впливають на його ціну. Фахівці називають кілька визначальних характеристик:

  • радіус польоту;

  • ємність аккумулятору;

  • кількість лопатей та їхня потужність;

  • габарити і вага;

  • штатна камера та можливість установки власної оптики.


У магазинах можна знайти недорогі дрони з вбудованими камерами на 12-14 МП, що відмінно підходять для аматорської зйомки під час екскурсії або занять спортом. Такі пристрої компактні, легко поміщаються в похідну сумку, однак не вирізняються великою автономністю чи дальністю польотів.

Інший тип — більш потужні та дорогі дрони, що мають велику підйомну силу, ємні акумулятори й дальність польоту в кілька кілометрів. Їх використовують для професійної пейзажної зйомки, підготовки відеороликів з урочистостей, і навіть для повітряного патрулювання території.

На що звертати увагу при виборі техніки
Відвідавши інтернет-магазин Київстар та оцінивши асортимент дронів, ми помітили, що в асортименті представлено моделі з різною кількістю пропелерів. Традиційними вважаються варіанти з чотирма двигунами, котрі ще називають квадрокоптер. Вони досить стійкі в повітрі та відмінно тримають курс. Однак при невмілому управлінні дуже легко можуть звалитися в піке.

Моделі, в яких шість або вісім пропелерів, мають велику вантажопідйомність і чудову стійкість. У багатьох подібних варіантах передбачене кріплення окремої камери для якіснішої зйомки. А якщо у пропелер вбудовано три лопаті, то він зможе літати на високій швидкості та долати на одному заряді великі відстані.

При купівлі дрона також потрібно звернути увагу на:

  • матеріал корпусу. Пластик недорогий, при падінні легко пошкоджується. У надійних коптерах використовується карбон або легкосплавний метал;

  • конструкція. Існують цільні й складні моделі. Другі відмінно підходять для подорожей та екскурсій, оскільки в складеному вигляді займають мало місця;

  • безпека. Добре, якщо навколо пропелерів буде захисне кільце. Воно вбереже лопаті в разі падіння чи ваші руки від випадкового удару.


Уважно оцініть свої потреби та підберіть саме той дрон, який дозволить вам найкраще їх задовольнити. Вдалої купівлі!