Як захистити автомобіль від бітуму та інших літніх дорожніх сюрпризів
Про те, як захистити кузов автомобіля від характерних літніх неприємностей розповіло видання РБК-Україна.
Технології українських шляховиків останнім часом суттєво вдосконалились, але методи сумнозвісного ямкового чи більш глобального поточного ремонту залишаються старими.
Бітум. Чорний смолистий нафтопродукт, який шляховики використовують як в'яжучу речовину, добре прилипає не лише до асфальту, а й до шин. А вже з коліс відцентрова сила охоче розкидає чорну гидоту по боковинах кузова. Прикрість у тому, що часто прибрати бітум повністю неможливо – буває, що вже за кілька годин він в’їдається в структуру лака та фарби, залишаючи зеленкуваті або темно-сірі плями, особливо помітні на світлому кузові. Тому під час літніх поїздок важливо вчасно помітити, що ви потрапили у “бітумну” зону – щоб тут же прибрати забруднення з машини. Для цього бажано мати з собою препарат типу “Очищувач бітумних плям”. Якщо ви не схочете вимазувати свої руки, можна заїхати до найближчої автомийки – і наявність власного “Очищувача” значно полегшить вирішення проблеми.
Камінці. Відразу кілька методик ремонту шляхів передбачає використання відсіву – дрібних камінців, які легко піднімаються колесами в повітря. В результаті – сколи фарби на передній частині машини, часто аж до голого металу, а ще – посічене лобове скло і фари. Допомогти тут може зниження швидкості. Навіть якщо зустрічна машина з нерозумним водієм за кермом їде швидко і піднімає у повітря цілі ескадрильї камінців, швидкість їх зустрічі з вашим капотом буде удвічі нижче, якщо ви будете їхати повільно. Відповідно, і пошкодження не будуть значними.
Проблема не менша, аніж бітум: є види соків та смол дерев, які не може прибрати з кузова навіть глибоке полірування – настільки міцними виявляються потім ці краплини, додатково запечені на сонці. Є також чимало менш стійких, але теж малоприємних “опадів” з квітучих дерев, якими літо прикрашає наші кузови.
По-перше, намагайтесь не паркуватись під підозрілими деревами в сезон цвітіння, а по-друге, відразу прибирайте з фарби точки, краплини та суцвіття. Для цього можна використовувати препарати типу «антімошка» чи спеціальні очисники. Головне тут – не дати сторонній речовині запектися на фарбі або в’їстися в неї.
Пташиний послід може пошкодити фарбу будь-якої пори, але саме влітку, коли фарба і лак розм’якшені спекою, ймовірність неприємностей найбільша. Пташиний послід містить кислоту, яка – на щастя, не завжди – може змінити колір фарби та викликати розтріскування лаку. Намагайтеся швидше прибирати ці пташині мітки, і все буде гаразд.
Як захистити кузов влітку
Захисний віск. Аби запобігти пошкодження фарби, машину як мінімум варто вкрити так званим твердим воском – поліроллю без абразиву, яка створює на поверхні захисний шар. Він може триматися на кузові кілька місяців, більш-менш ефективно відштовхуючи саме хімічні речовини типу смол, кислот, бітуму. Зрозуміло, якщо машину часто миють, особливо так званою активною піною, воскування протягом літа треба буде відновити.
«Рідке скло». Є більш стійкі препарати під умовною назвою “рідке скло”, “нанополіроль” тощо, які тримаються на кузові триваліший термін. Але їх важче наносити власними силами, найчастіше це роблять у майстернях з догляду за кузовом.
Плівка. Радикальний спосіб захистити лакофарбове покриття автомобіля – оклеїти найбільш вразливі місця спеціальною плівкою, так званою антигравійною. Їх є кілька видів, найкращі варіанти практично невидимі на машині і захищають фарбу навіть при дрібних ДТП. У продажу бувають готові комплекти для конкретних моделей авто, які можна навіть наклеїти самостійно. Майте на увазі, що кращими вважаються поліуретанові плівки (товщина порядку 0,20 – 0,35 мм), але вони доволі дорогі. Набагато дешевшою буде вінілова плівка, але вона старішає за 3 – 4 роки і не так красиво лежить на опуклих поверхнях кузова.
varta1.com.ua: Новини
У Львові відбудеться «Скорботна коляда»
Щомісяця в останню суботу Львів вшановує Героїв України
До 50% чоловіків готові повернутися в Україну за умови вирішення питання з бронюванням
Для сприяння поверненню українців уряд планує створити за кордоном так звані Хаби єдності
Снайпера з Львівщини посмертно нагородили орденом «За мужність»
Снайпер зі Стрийщини посмертно нагороджений та присвоєно орден "За мужність"
Найкоментованіше
- У львівському тролейбусі стався конфлікт (ВІДЕО)
- Ексфутболіста збірної України "бусифікував" ТЦК
- У ТЦК уточнили, хто з мобілізованих потрапляє у штурмові підрозділи
- Шмигаль зробив важливу заяву щодо заморожування війни на лінії фронту
- Відійшов у вічність воїн з Львівщини, який з перших днів великої війни пішов добровольцем на фронт
Найчитаніше
- Підтверджено загибель 24-річного Героя зі Львівщини
- "Львівобленерго" опублікувало графік відключень світла на суботу, 14 грудня
- Останній бій прийняв на Курщині: стало відомо про загибель Героя з Львівщини Володимира Таратули
- У Львові трамвай переїхав людину
- Одна з ракет на Львівщині влучила, але не здетонувала, - ОВА
Коментарі