Які нові санкції можуть найбільше вдарити по росії
Євросоюз готує 10-й пакет санкцій проти росії
Євросоюз готує 10-й пакет санкцій проти росії.
Експерт Офісу реформ уряду України Максим Гардус в ефірі Українського радіо проаналізував запропоновані обмеження проти росії. Він назвав три найболючіші на його погляд потенційні санкції проти РФ.
Очікується вже 10-й пакет санкцій Євросоюзу, але від початку розв'язаної нею війни Росія намагається обходити обмеження, зазначає Максим Гардус. Тож настав час, щоб заблокувати ці спроби. «Йдеться про паралельний імпорт, коли Росія робить сірий імпорт товарів через обхідні схеми, країн-сусідів, зміну номенклатури товарів та підставні фірми. Однак для стабільного конвеєрного виробництва контрабанда все ж не підходить. Відтак санкції діють, але не повною мірою», — зауважує експерт.
Три найболючіші антиросійські санкції
По-перше, важливо, щоб з 5-го лютого цього року ЄС запровадив ембарго на нафтопродукти і щоб був дуже гарний контроль за цим. Адже нині деякі європейські країни намагаються обійти ембарго на нафту, наголошує Гардус. «У росіян немає місткостей для зберігання значної кількості нафтопродуктів. Тож їм доведеться закривати заводи», — додає він.
По-друге, це «Росатом». Україна ще з обговорення другого пакету санкцій заявляє про необхідність включення «Росатому» до санкційного пакету, однак цього не роблять. Це пов’язано з тим, що «Росатом» дуже впливовий гравець на міжнародному ринку ядерного пального, констатує фахівець. Однак з’явилась інформація, що «Росатом» відіграє роль не лише у продажу власних ядерних матеріалів. Через його дочірні компанії завозять необхідне обладнання подвійного призначення для російської оборонки. Зокрема, дефіцитні для оборонки електронні компоненти. «Тож атомний сектор має увійти до десятого санкційного пакету, що було б дуже добре», — пояснює експерт.
По-третє, за словами Гардуса, мають бути санкції на алмазну галузь. «Ця галузь — це наддоходи для росії. Однак для Європи вона не має жодного соціального значення, на відміну від бензину. Тож ці галузі наразі є найважливішими для боротьби з росією», — каже він.
Чому не всі російські банки відімкнули від SWIFT?
«Не всі російські банки відключені від SWIFT через те, що не всі європейські та американські компанії залишили ринок Росії. Сотні компаній продовжують працювати, і їм потрібно обслуговувати свої рахунки. Тож вони лобіюють, щоб ці банки не виключали зі системи. Тобто якби весь західний бізнес вийшов із Росії, нікому було б протестувати проти того, чи є SWIFT, чи немає в російських компаніях. На жаль, нині ситуація з виходом з російського ринку не така, як хотілося», — резюмує Гардус.
varta1.com.ua: Новини
3 листопада в Україні прийде різке та суттєве похолодання (КАРТА)
В деяких регіонах прогнозують заморозки
На Закарпатті в оздоровчому комплексі втопився 4-річний хлопчик
Нещасний випадок
Керівники обласних прокуратур масово звільняються з посад
6 обласних керівників
Найкоментованіше
- Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
- На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
- Автівки виставляли на продаж: БЕБ на Львівщині викрило БФ, який завіз 130 автомобілів під виглядом гуманітарної допомоги (ФОТО)
- У страшній ДТП загинув воїн зі Львівщини
- Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)
Найчитаніше
- Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
- На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
- На Львівщині водій маршрутки може сісти за грати на 10 років (ФОТО)
- Українських туристів, які збираються до Єгипту, попереджають про ризики для життя
- Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)
Коментарі