Які операції з іноземною валютою доступні сьогодні

Офіційне пояснення від НБУ

В умовах воєнного стану в Україні громадяни мають багато запитань стосовно операцій з іноземною валютою, які сьогодні можна здійснювати як на території країни, так і закордоном. Про це повідомляє Національний Банк України.

Офіційне роз’яснення:

1) Продати іноземну валюту можна в працюючих відділеннях банків, операторів поштового зв’язку та в обмінниках, обмеження відсутні. Офіційний курс гривні до долара — 29,25 грн/$ (зафіксований на 24.02.2022).

2) Купівля іноземної валюти поки що заборонена (заборона діє з 24 лютого 2022 року).

3) Зняти кошти з валютного рахунку можна у валюті в еквіваленті 30 000 грн на день без комісій (дозволено з 1 березня 2022 року), та у гривні в розмірі 100 000 грн,  попередньо здійснивши продаж  валюти з власного рахунку та зарахувавши ці кошти на рахунок в гривнях (дозволено з 24.02.2022 року).

3) Продати валюту можна через онлайн-банкінг без обмежень.

4) За кордоном можна використовувати платіжні картки для зняття готівки та розрахунків. Обмежень на безготівкові розрахунки за кордоном немає.

5) Заборонені будь-які операції з використанням російських і білоруських рублів.

6) Заборонені перекази, в тому числі з використанням картки або іншого електронного платіжного засобу, який випустила платіжна система, що працює в рф та білорусі. Також такими картками не можна розрахуватися в Україні: зробити переказ чи платіж чи зняти з них готівку.

Підприємствам:

1) Підприємства, які мають спеціальні дозволи та забезпечують виконання мобілізаційних планів, можуть знімати готівкою іноземну валюту без обмежень.

2) На територіях, які перебувають під загрозою окупації Росії, зняти кошти з валютного рахунку можна без обмежень у валюті, рішення щодо обсягів видачі готівкової валюти будуть приймати керівники відділень банків на місцях, виходячи із ситуації з наявністю готівки.

У НБУ звернулися до українців і закликом не створювати зайве навантаження на банки, не наражати на небезпеку себе та інкасаторів, які здійснюють підкріплення банкоматів і кас банків готівкою.

Здійснювати розрахунки можна як із гривневої, так і з валютної картки. Жодних обмежень на безготівкові розрахунки НБУ не вводив.

Банківська система працює злагоджено.

Читайте також