Яким буде курс долара до літа: чого очікувати українцям

Загалом ситуація на ринку стабільна

ФОТО: ілюстративне

До закінчення весни різких змін готівкового курсу долара в Україні не очікується. Понад те, як запевняють експерти, якщо з якихось причин «зернова угода» продовжена не буде, на курс це практично не вплине – адже найбільше він залежить від макрофінансової допомоги Україні від країн-партнерів.

Загалом же ситуація на ринку дуже стабільна, розповів OBOZREVATEL інвестиційний банкір Сергій Фурса. При цьому він наголосив: завдяки західній підтримці резерви Національного банку наростають.

«Якогось тиску на гривню просто немає. Теоретично можлива зупинка »зернової угоди« може вплинути на кешевий ринок – але це якщо вона в принципі буде зірвана. Проте найближчим часом нічого такого не очікується. По долару до кінця весни наразі не очікується жодних змін курсу», – сказав банкір.

Зі свого боку, старший економіст CASE-Ukraine Володимир Дубровський зазначив: у разі повної зупинки «зернової ініціативи» готівковий курс долара може трохи зрости. Однак, якщо це і станеться, то в межах 1 грн.

«Доки у нас є фінансування від партнерів, то, гадаю, істотних змін не буде. Можемо утримувати курс на більш-менш стабільному рівні – принаймні щоб він був керованим», – пояснив він.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк