Якщо війна в Україні затягнеться, більшість людей не повернеться з-за кордону, — Арестович

Арестович розповів про адаптацію біженців

Українці можуть не повернутися з-за кордону, куди виїхали через напад РФ 24 лютого, якщо війна Росії проти України триватиме довго. Про це заявив радник глави Офісу президента України Олексій Арестович в інтерв'ю журналісту Дмитру Гордону.

Більшості громадян України з окупованих територій нині взагалі нікуди повертатися, оскільки російські загарбники зруйнували оселі людей.

«Як людина, яка не виїжджала, можу сказати: звісно, повертайтеся додому. Але тут треба розуміти, що є дуже специфічні ситуації. Тому що більшості українців з окупованих територій нікуди повертатися», — висловився він.

Олексій Арестович розповів, що українці дуже швидко адаптуються. І якщо війна ще триватиме рік, то за його словами, значна частина людей уже не повернеться взагалі.

«Або повертатиметься з великими труднощами. А з огляду на те, що ми втратили половину економіки, ми втратили частину населення, яке не повернулося, — декілька мільйонів, — це тотальна зміна соціально-політичної та економічної ситуації в Україні», — сказав він. 

За його словами, щоб сприяти поверненню українських громадян, влада вживатиме заходи.

«Тому що — ніде правди діти — дуже багато хто каже: «Ще пів року — і я не повертатимуся». Уже все, уже інтегрувався на Захід. Наші ж дуже креативні. Вони одразу йдуть на мовні курси, одразу влаштовуються на роботу. Що дуже вражає, до речі, європейців. Тому що є інші нації з інших місць земної кулі (не називатимемо), які там сидять на допомозі роками, сім’ями, десятиліттями, а наші — ні. Наші вже інтегруються, бізнеси відкривають, працюють, там дітки десь, там... Усе, усе, усе тощо. Мало не від допомоги відмовляються... І це проблема. Тому що це гарний приплив для європейців і добрячий відтік від нас», — сказав він.

Додамо також зміни для українських біженців в Європі.

Читайте також