Яку безоплатну медичну допомогу можна отримати в приватних лікарнях
Роз'яснення від Національної служби здоров'я

У Національній службі здоров’я розповіли, яку безоплатну медичну допомогу можна отримати у приватних лікарнях та лікарів-ФОП. Про це повідомила представниця прес-служби НСЗУ Христина Петрик.

Українці можуть укладати декларацію з сімейним лікарем, консультуватись у вузьких спеціалістів, проходити обстеження на раннє виявлення новоутворень та отримувати інші медичні послуги у приватних лікарнях.
Безоплатна допомога надається тільки тими приватними центрами та лікарями-ФОП, які уклали договори з НСЗУ. А обсяг допомоги, яку можна отримати безоплатно, залежить від пакету, за яким заклад підписав контракт із Національною службою здоров’я.
Якщо пацієнти укладають декларацію із сімейним лікарем, педіатром або терапевтом, які працюють у приватній лікарні або є фізичною особою-підприємцем, то й обслуговуються у них безоплатно. Тобто отримують консультації, базові аналізи та обстеження, призначення, електронні рецепти на “Доступні ліки” та на інсулін — безоплатно.
Консультації вузьких спеціалістів доступні у приватних закладах, які уклали договір з НСЗУ за амбулаторним пакетом. Повна його назва — “Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація в амбулаторних умовах”. Отримати консультації безоплатно можливо за наявності е-направлення. Без направлення можна звернутись до гінеколога, психіатра, нарколога, стоматолога, фтизіатра та лікаря, у якого пацієнт із хронічними захворюваннями перебуває під наглядом.
У приватних центрах також можна безоплатно спостерігати за перебігом вагітності та зробити всі необхідні обстеження, готуючись до пологів. Для цього потрібно обрати заклад, який має договір з НСЗУ за пакетом “Ведення вагітності в амбулаторних умовах”. Направлення до гінеколога для спостереження вагітності — не обов’язкове.
Пріоритетні амбулаторні послуги з раннього виявлення новоутворень також можна проходити у лікарів-ФОП та у приватних центрах. У тих, які уклали договір з НСЗУ за пакетами “Мамографія”, “Бронхоскопія”, “Колоноскопія”, “Гістероскопія”, “Цистоскопія” та “Гастроскопія”. Для обстеження пацієнт або пацієнтка повинні мати електронне направлення,
Також приватні заклади за договором з НСЗУ у 2022 році надають мобільну паліативну допомогу, послуги гемодіалізу, послуги з реабілітації та інші. Щоб отримати ці послуги, у пацієнтів має бути електронне направлення.
Наразі, понад 1000 приватних закладів по всій країні надають медичні послуги пацієнтам безоплатно за Програмою медичних гарантій.
varta1.com.ua: Новини

Шампуні для волосся – основні різновиди та де обрати
Догляд за волоссям має не менше значення, аніж, приміром, за тілом чи ротовою порожниною. Саме тому важливо використовувати якісні та, що головне, підхожі шампуні. І таких засобів, на щастя, є вдосталь. Зостається тільки правильно обрати.

Українським чоловікам за кордоном планують скасувати умову наявності ВОД для видачі паспорта
Чернишов підкреслив, що сьогоднішня заборона не працює на повернення чоловіків

Українським поліцейським підвищать зарплати
Посадовий оклад поліцейського має бути не менше 30 280 грн
Найкоментованіше
- Камери зафіксували, хто покинув військове авто у львівському парку (ВІДЕО)
- Стало відомо, хто розклеїв у Львові плакати із закликами до диверсій
- У Львові скасували акцію на підтримку трансгендерних людей (ВІДЕО)
- На війні загинув молодий Герой зі Львівщини
- У Львові чоловік ліг під колеса трамваю і загинув (ФОТО)
Найчитаніше
- Камери зафіксували, хто покинув військове авто у львівському парку (ВІДЕО)
- Стало відомо, хто розклеїв у Львові плакати із закликами до диверсій
- Чорна звістка про загибель солдата з Львівщини прилетіла з Донеччини
- На війні загинув молодий Герой зі Львівщини
- Львівщина зустрічає полеглого командира відділення мотопіхотного батальйону 24 ОМБр Тараса Приймака
Коментарі