Яку максимальну кількість ракет одночасно може запустити росія: пояснення експерта

Водночас українська ППО з кожним днем посилюється

ФОТО: ілюстративне

Авіаційний експерт Костянтин Криволап в ефірі «Еспресо» розповів, що під час одної повітряної атаки росіяни здатні запускати максимум 100-120 ракет. На більше вони логістично і технічно не здатні.

 «Запас ракет і »шахедів« ворога не забезпечує можливість логістичної доставки до намічених цілей. Чи є у росіян цих 850-900 ракет, чи нема, але за один пуск вони здатні пускати до 100-120 ракет. Перезапустися і через добу-дві пустити таку ж саму хвилю вони логістично і технічно нездатні, нема у них такої можливості», - розповів Криволап.

За словами експерта росіяни мають ракети Х-101, Х-555, які можуть дістати до України. Також є «Калібри», які можуть запускати чи з Каспію, чи з Чорного моря. Крім того, у противника є вздовж нашого північного кордону 46 установок «Іскандер», які можуть бити як балістикою, так і крилатими ракетами. Також окупанти мають «шахеди».

На думку Костянтина Криволапа, більш як 500 «шахедів» за місяць росіяни запустити не можуть, тому що потужність виробництва та потужність доставки з Ірану є не більшою, ніж 500 одиниць на місяць.

«Щодо ракет, всі крилаті ракети повинні бути запрограмовані, підготовлені, зашиті туди, куди треба, також необхідний аналіз, як пройшла попередня хвиля ракетної атаки: куди влучили, де збивають, де стоять ППО. Минулого року менш ніж 7 днів між атаками не бувало, а то і 10 днів було. І це пов'язано з логістикою, з доставкою цих ракет до літаків на аеродроми. Тобто вся логістика та перепідготовка займає десь від тижня до 10 днів», - пояснив Костянтин Криволап.

За його словами, противник б'є ще й ракетами С-300 і С-400 по Харківщині. Це експерт називає «тероризмом та садизмом». Водночас українська ППО з кожним днем посилюється.

«Щодо нашої ППО, то зараз є посилення мобільних груп. Згадаємо останню потужну атаку на Київ, коли було 75 »шахедів«, які запускалися протягом 8 годин з трьох точок: Приморсько-Ахтарськ, мис Чауда, Курська область. Тобто треба було їм запустити 75 ракет, по 5 у контейнері, з трьох точок -15, відповідно, з кожної точки вони у середньому запускали по три контейнери. Себто їм треба кудись поїхати, взяти цей контейнер і привезти у пускову зону, під'єднати все та запустити. За 8-9 годин ворог здатен обробити три контейнери з точки. Ця потужність у 75 »шахедів«, які були випущені з трьох точок впродовж 9 годин, мабуть, і все. І речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат казав, що близько 40 з 75 було збито мобільними групами. Нам треба вище підіймати кількість таких мобільних груп, бо це самий дешевий та простий засіб знищувати російські »шахеди« та крилаті ракети», - резюмував експерт.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк