ЄС офіційно виключить Україну з «зеленого» списку наступного тижня, — МЗС

Сьогодні, 5 листопада, посли держав-членів ЄС підготували рішення Ради ЄС виключити Україну із переліку третіх держав, громадяни яких можуть здійснювати несуттєві, тобто туристичні поїздки до країн ЄС. Про це офіційно повідомили у пресслужбі МЗС.
Зазначається, що це рішення було ухвалене з огляду на поточну епідемічну ситуацію в Україні та загальне погіршення ситуації в Європі.
«Очікується, що Рада ЄС офіційно надасть відповідну рекомендацію наступного тижня. Водночас, остаточне рішення щодо умов здійснення несуттєвих (туристичних) поїздок громадян України ухвалюють держави-члени ЄС на національному рівні», — йдеться у повідомленні.
Враховуючи прогрес у кампаніях з вакцинації по всьому світу, ЄС нещодавно змінив підхід до тимчасових обмежень на туристичні подорожі і рекомендував державам-членам ЄС відкривати кордони для повністю вакцинованих мандрівників за умови проходження тестів при перетині кордонів.
У МЗС пояснили, що тимчасові обмеження ЄС не є скасуванням безвізу і стосуються лише туристичних подорожей.
Питання відкритих («зелених») кордонів з ЄС регулюється Рекомендаціями Ради ЄС щодо тимчасових обмежень на необов’язкові поїздки. ЄС регулярно оновлює «зелений перелік» і, в разі поліпшення епідемічної ситуації, ухвалює рішення про повернення тієї чи іншої країни до такого переліку.
Під час ухвалення рішення про збереження країни в «зеленому переліку», Рада ЄС керується такими критеріями:
— не більше 75 нових випадків COVID-19 на 100 000 мешканців за останні 14 днів, стабільна ситуація або тенденція до зменшення кількості нових випадків;
— не менше 300 тестів на 100 000 мешканців, проведених за попередні 7 днів;
— не більше 4 % позитивних результатів серед усіх проведених тестів за попередні 7 днів.
До уваги також береться прогрес з вакцинації населення та наявність особливо небезпечних штамів вірусу.
За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, кількість нових випадків в країнах Євросоюзу за останній тиждень зросла на 6 % (майже 1,8 мільйонів нових випадків), а смертність — на 12 %.
varta1.com.ua: Новини

На переговорах категорично не можна обговорювати скорочення ЗСУ, це єдина гарантія існування України, - політик Палатний
Під час майбутніх перемовин в жодному разі не можна обговорювати скорочення Збройних сил України та військово-промислового комплексу

Рютте не проти відновити відносини з Москвою після війни
Після завершення війни із росією хочуть крок за кроком відновити нормальні відносини

Залужний анонсував запуск паспортного сервісу для українців у Британії
Посол повідомив, що обговорив можливість залучення до роботи в паспортному сервісі українців із досвідом роботи з документами, які вже перебувають у Великій Британії
Найкоментованіше
- У Львові громадяни допомогли військовозоб'язаному втекти від ТЦК (ВІДЕО)
- Камери зафіксували, хто покинув військове авто у львівському парку (ВІДЕО)
- Стало відомо, хто розклеїв у Львові плакати із закликами до диверсій
- У Львові скасували акцію на підтримку трансгендерних людей (ВІДЕО)
- На війні загинув молодий Герой зі Львівщини
Найчитаніше
- Камери зафіксували, хто покинув військове авто у львівському парку (ВІДЕО)
- У Львові громадяни допомогли військовозоб'язаному втекти від ТЦК (ВІДЕО)
- Чорна звістка про загибель солдата з Львівщини прилетіла з Донеччини
- Стало відомо, хто розклеїв у Львові плакати із закликами до диверсій
- На війні загинув молодий Герой зі Львівщини
Коментарі