YouTube просуває «вагнерівців» - The Sunday Times

Найманці Пригожина збирають кошти на боєприпаси через зазначену платформу

YouTube не банить рекламу російського терористичного угруповання «Вагнер», найманці Пригожина навіть збирають кошти на боєприпаси через зазначену платформу.

Про це йдеться у розслідуванні The Sunday Times.

Журналісти знайшли цілий плейлист «Вагнера» на YouTube, в основному - реп-пісень, десятки пропагандистських роликів, в тому числі такі, що містять заклики приєднуватися до угруповання. 

Є також докази того, що алгоритм YouTube використовується для підживлення проросійської дезінформації. Коли відеоролики «вагнерівців» на платформі закінчуються, глядачі перенаправляються на все агресивніші відеоролики про групу терористів, йдеться в матеріалі. 

Автори розслідування вказують, що розміщення таких відео вже порушують принципи спільноти YouTube. Понад те, на думку експертів, ролики «Вагнера» порушують і закон США про санкції.

Деякі ролики, переглянуті користувачами по кілька мільйонів разів, були завантажені через канали кремлівських ЗМІ, власники і кореспонденти яких теж перебувають під американськими санкціями.

Як вже вище зазначалося, такі промо-ролики ПВК «Вагнер» мають по 3-4 мільйони переглядів. YouTube пропускає пісні «вагнерівців», що містять, в тому числі, заклики до російської влади дати найманцям «більше снарядів». 

Разом з тим компанія вже відреагувала на запит журналістів The Sunday Times і видалила деякі ролики, зокрема відео із зазначеними банківськими реквізитами ПВК. Те ж зробив TikTok після звернення ЗМІ. 

«Вміст, призначений для похвали, просування або допомоги войовничим екстремістським або злочинним організаціям, заборонений на YouTube. Google прагне дотримуватися законів США про санкції і застосовує відповідні політики відповідно до своїх умов обслуговування», - відповіли журналістам в YouTube. 

 

varta1.com.ua: Новини

Анастасія Сенів