«YouTube» видалив понад 9 тис каналів, які розповсюджували фейки про війну

І понад 70 тисяч відео

Фото ілюстративне

Популярний відеохостинг «YouTube» видалив 9 тисяч каналів, на яких розповсюджували фейки про війну Росії проти України. Про це повідомило видання «The Guardian» сьогодні, 22 травня.

Зокрема, більше не доступні майданчики, де повномасштабне військове вторгнення на територію української держави називали «визвольною спецоперацією».

Загалом було видалено понад 70 тисяч відео. Більшість видаленого контенту містила наративи російської пропаганди про вторгнення.

Директор з продуктів «YouTube» Ніл Мохан зазначив, що відеохостинг має власну політику щодо великих насильницьких подій, зокрема їх заперечення.

«Звичайно ж, те, що відбувається в Україні, — це велика насильницька подія. І тому ми використали цю політику, щоб вжити безпрецедентні дії», — зазначив Мохан.

Він додав, що його обов’язок у тому, щоб користувачі хостингу могли отримати якісну та достовірну інформацію про ту чи іншу подію. За його словами, YouTube залишається найбільшим сайтом для обміну відео і в Росії.

«Таким чином, «YouTube» — це місце, де російські громадяни можуть отримати інформацію про війну без цензури, у тому числі з багатьох авторитетних каналів, до яких у всіх нас є доступ за межами країни. Ми залишаємося важливою платформою для самих громадян Росії, оскільки ця криза продовжує розвиватися», — сказав він.

Читайте також