ЮНІСЕФ, спільно з Офісом президента, запустили кампанію «Дитина не сама» для допомоги сиротам

Мета кампанії полягає у приверненні уваги до порушення прав дітей під час війни. Подаруй дитині — родину!

Фото: інформативне

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, спільно з Офісом президента та Міністерством соціальної політики, запустили загальнонаціональну інформаційну кампанію «Дитина не сама: інструкція з турботи».

Як повідомляє пресслужба глави держави, мета кампанії полягає у приверненні уваги до порушення прав дітей під час війни.

Йдеться про права дітей, які залишилися в результаті війни без піклування батьків і потребують турботи та тимчасового дому.

Кампанія доноситиме інформацію про те, як правильно підтримувати й захищати права дітей, котрі залишилися без батьківського піклування, а також надасть інструкції з тимчасового влаштування дітей у сім’ї.

Ця ініціатива також сприятиме популяризації раніше створеного за сприяння ОП чат-бота «Дитина не сама» в «Telegram», що дозволяє українським сім’ям та іноземним організаціям подати заявку до служб у справах дітей про готовність тимчасово влаштувати неповнолітніх.

Заявку в чат-боті залишили вже понад 15 тис українських сімей та понад півтисячі іноземних організацій.

«До війни в Україні було майже 17 тис. дітей, які підлягають усиновленню... Наразі, кількість таких дітей щодня тільки зростає. Ми готуємося до покращення та зміни системи усиновлення, діджиталізації певних складових цього процесу, яка запрацює одразу після війни. Зараз велика кількість сімей можуть і хочуть допомогти дітям, але потребують додаткових пояснень та актуалізації відомостей про процедуру», — зазначила радник — уповноважена президента з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук.

Читайте також