З 1 листопада зміниться процедура подачі заяв на відстрочку від мобілізації

Українці зможуть подавати заяви та документи онлайн через застосунок «Резерв+» або офлайн через ЦНАП. Це має скоротити черги та пришвидшити обробку даних.

В Україні з 1 листопада 2025 року кардинально зміниться процедура подачі заяв на відстрочку від мобілізації: основний прийом документів переводиться в онлайн-формат через застосунок «Резерв+» та офлайн — через ЦНАПи. Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) поступово припинять приймати такі заяви.

Про це повідомили у Львівському обласному ТЦК та СП, наголошуючи, що це рішення має на меті скоротити черги, пришвидшити обробку даних та зменшити вплив людського фактора.

«Ми переводимо подачу заяв на відстрочку у зручніші канали — “Резерв+” та мережу ЦНАПів», — йдеться у повідомленні.

З 1 листопада подати заяву можна буде двома шляхами. Онлайн це можна зробити у застосунку «Резерв+». Офлайн — у найближчому ЦНАПі, де адміністратор внесе необхідні дані в електронну систему. Водночас ТЦК та СП поступово припинять приймати заяви на відстрочку безпосередньо у своїх приміщеннях.

Через «Резерв+» вже зараз доступне оформлення 9 типів відстрочок. Для більшості категорій, підстави яких підтверджені у державних реєстрах, продовження відстрочки відбуватиметься автоматично. Невдовзі перелік типів відстрочок у додатку обіцяють розширити.

До набрання чинності новим порядком, тобто до 1 листопада, військовозобов'язані повинні подавати документи через ТЦК та СП у стандартному порядку. Усі отримані паперові довідки та підтвердження необхідно зберігати до появи електронних документів у «Резерв+».

До слова, рішення щодо надання відстрочки, як і раніше, ухвалює ТЦК та СП. Змінюється лише зручність подачі документів. Електронні дані будуть пріоритетними, а паперові довідки поступово втратять свою необхідність.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також

Найкоментованіше

  1. росія може завдати масованого удару на Різдво, - Зеленський
  2. Українцям з 2026 року для виходу на пенсію у 60 років потрібно буде мати 33 роки офіційного стажу
  3. Зеленський заявив, що люди з тимчасово окупованих територій не будуть голосувати на референдумі
  4. Папа Римський Лев XIV запропонував "24 години миру" після масованих російських атак по Україні
  5. Церква, мова, віра: Зеленський повідомив, яку формулу у мирній угоді запропонувала Україна

Найчитаніше

  1. В Україні 7 січня відзначатимуть нове свято, яке ініціював Зеленський
  2. Пішов з життя легендарний ведучий львівського телебачення Петро Остапишин
  3. У Верховній Раді хочуть обмежити «можливості для ухиляння» від служби студентам-чоловікам
  4. Стало відомо про загибель молодого десантника з Львівщини: 26 грудня «на щиті» повертається воїн Володимир Олексин
  5. Мобілізацію та воєнний стан в Україні можуть скасувати - Зеленський