З 15 лютого суди почали надсилання повісток і викликів через Viber
Ціль такого нововведення - економія бюджетних коштів
![](/uploads/media/fc/f4/fcf417fa41ca4fe8c2e687b1e6aac47e_w320.jpg)
В Україні з 15 лютого суди отримали можливість розсилати повістки і виклики через месенджер Viber.
Про це повідомила Державна судова адміністрація України.
«З 15 лютого 2023 року на додачу до вже традиційних SMS-повідомлень реалізовано можливість надсилання повісток і викликів за допомогою месенджера Viber», - йдеться у повідомленні.
Алгоритм дій: за замовченням, система судового документообігу намагається відправити повістку через месенджер, в разі неможливості такої відправки, повістка відправляється як SMS. Ціль такого нововведення - економія бюджетних коштів.
«З 00:01 до 12:00 15 лютого на месенджер Viber доставлено 60% повісток – з тих, які за згодою учасників судового процесу направляються у вигляді електронних повідомлень. Завдяки цьому, за перші півдня роботи нового сервісу економія для судів (а значить, і для держбюджету) понад 5 тис. грн. або 42%. Якщо всі повістки, які сьогодні за півдня були доставлені у вигляді електронних повідомлень, направити регулярною поштою, то це би обійшлось бюджету у 23 рази дорожче, і замість 7 тис. грн. це б коштувало 160 тис. грн», - пояснили у судовій адміністрації.
![](/uploads/media/e6/6f/e66f643af512f20e069a26e428a7ba94_w960.jpg)
Повітряна тривога: злетів носій «Кинжалу»
Не ігноруйте сигналів повітряної тривоги
![](/uploads/media/ec/d1/ecd1eb3a5bbe998c366ed38333bdab93_w640.jpg)
Увага! По Україні оголошена масштабна повітряна тривога
Пройдіть в укриття!
![](/uploads/media/7f/57/7f57e6bf3e8412d40e9417104d625d18_w1280.jpg)
Повітряна тривога по Україні: існує загроза ракетних ударів
Не ігноруйте сигналів небезпеки!