З боку білорусі почалися спроби силового перетину кордону в Польщу

Іноземці та білоруські служби кидали каміння в польські патрулі

Ілюстрація: Укрінформ

Прикордонники зафіксували дві спроби силового перетину кордону. Загалом 48 осіб намагалися нелегально потрапити в Польщу з території білоруської держави, інформує «Польське Радіо».

«Іноземці та білоруські служби кидали каміння в польські патрулі», — йдеться у повідомленні прикордонників

Прикордонна служба повідомила, що спроби силового перетину кордону мали місце в зоні дії застав Прикордонної служби Дубичі Церковні та Черемха. У понеділок, 2 травня, у Дубичах хотіли перетнути кордон 23 особи, а у вівторок, 3 травня, у Черемсі — семеро людей.

«Білоруські служби та іноземці кидали каміння в польські патрулі», — повідомила Прикордонна служба у «Twitter» у вівторок. Серед людей, які намагалися потрапити до Польщі, були, серед інших, єменці, іранці та китайці.

З 2 березня по 30 червня 2022 року діє тимчасова заборона на перебування в 183 місцевостях поблизу кордону з білоруссю в Підляському та Люблінському воєводствах. Заборона введена постановою Міністерства внутрішніх справ та адміністрації. Раніше така заборона діяла з 1 грудня 2021 року по 1 березня 2022 року. З 2 вересня по 30 листопада 2021 року на цій території введено режим надзвичайного стану.

У розпорядженні Міністерства внутрішніх справ і адміністрації зазначено, що заборона на перебування у визначеній зоні поблизу польсько-білоруського кордону є виправданою, оскільки все ще є спроби незаконного перетину кордону та інциденти в безпосередній близькості від кордону, і їх можна використати для — як було написано — ескалації нинішньої міграційної кризи.

Фото: "Польське радіо"

Читайте також