З невстановлених причин померло немовля: батьки звинувачують лікарів (відео)

Безымянныйпп
Безымянныйпп

На Рівненщині, за невстановлених обставин, помер тримісячний хлопчик. Батьки звинувачують лікарів у смерті свого сина. Його передчасно відправили зі стаціонару додому, а у виписці вказали, що лежала дитина на тиждень довше. Крім того, підозрюють, що тепер медики хочуть виправити історію хвороби, бо рідним її навіть не дали подивится. Лікарі заперечують, йдеться у сюжеті «ТСН.19:30».

У малюка з’явилася блювота і діарея. Сімейний лікар скерував до інфекційного відділення Вараської лікарні. Як розповідають батьки, одразу поїхали, бо син народився із вадою кишківника. За три місяці життя переніс дві операції.

Коли Кирилку стало ніби краще, їх виписали.

«Виписали, але не закінчивши повний курс лікування. Ми пили те, що нам прописали в інфекційному, ще вдома», — згадує мати Дарія Бабчанік.

Втім, за кілька днів хлопчику різко погіршало. У вкрай важкому стані його забрали у реанімацію.

Викликали санавіацію, але дитина вже була нетранспортабельна. Його життя врятувати не вдалося.


«Основна причина смерті — це важка вроджена патологія у дитини. У мене є питання і до батьків, чому дитина в такому вкрай важкому стану була доправлена до лікарні», — каже заступниця керівника з медичної частини Вараської лікарні Тетяна Латишенко.

Батьки певні, що місцеві лікарі проґавили інфекційне захворювання. Мовляв, про це їм натякали обласні медики. Нині у Вараській лікарні ще проводять дослідження, аби з’ясувати остаточну причину. Для об’єктивності навіть розтин на відео зафіксували. Призначили службове розслідування.

Лікар, якого батьки і звинувачують у смерті сина, свою провину заперечує. «Усі винні, крім них самих. Я таке чув. Дитина сюди була направлена неправильно. Вона не мала жодної інфекційної патології», — каже завідувач інфекційним відділенням Варашської лікарні В’ячеслав Глушко.

Дитину госпіталізували, щоб додатково обстежити. Мовляв, взяли всі аналізи, показали тутешнім хірургам. Глушко стверджує, що наполягав, аби немовля везли в обласну лікарню. Вважає, що дитина була приречена. «Вона була прооперована з тяжкою вадою кишківника. З такою вадою діти не виживають. Не знаю, чому їм про це не повідомили», — додав лікар.

Своєю чергою, рівненський хірург, який оперував Кирилка, таким словам дивується. «Це не той варіант, щоб казати, що дитина з таким би не вижила. Однозначно, не була причиною вроджена вада кишківника», — каже хірург Рівненської обласної лікарні Ігор Сегін.

Батьки переконані, що винен завідувач інфекційного відділення. Заперечують, що їм рекомендували їхати в обласну лікарню, і переконані: щоб приховати злочин, можуть переписати історію хвороби. Батькам не дали на неї навіть глянути. «Ми не маємо розголошувати ту чи іншу інформацію навіть для батьків», — каже заступниця керівника з медичної частини Вараської лікарні Тетяна Латишенко.

Батьки кажуть, уже є розбіжності із датою першої виписки з лікарні: в епікризі вказано 18 листопадаа, але на цей час вони вже майже тиждень були вдома.

Чи є провина медиків у смерті немовляти, розслідує поліція.

«За результатами судово-медичної експертизи ми можемо визначити остаточну кваліфікацію. Якщо виникне така необхідність, то буде проведена і ексгумація», — каже т. в. о. Вараського відділу поліції Олександр Долюк.

Якщо знайдуть винних, то їм загрожуватиме до трьох років за ґратами.