З обмінників зникнуть табло з курсами валют: причина
Ці зміни не стосуються банків

Національний банк посилив вимоги до пунктів обміну валют та заборонив їм інформувати про курс валют поза межами кас установ, тобто фактично заборонив мати табло з курсами.
Про це повідомила пресслужба Нацбанку.
Регулятор фіксує, що небанківські установи, які здійснюють обмін валют, розпочали штучно підвищувати курс у готівковому сегменті ринку, чим фактично підтримували існування «банкоматного туризму».
«Таке підвищення курсу виглядає безпідставним на тлі відносної стабілізації попиту й пропозиції у безготівковому сегменті валютного ринку та може свідчити про винятково спекулятивні підходи до курсоутворення небанківськими установами», — підкреслили в НБУ. Таке розхитування ситуації з курсом задля отримання додаткової маржі регулятор вважає неприпустимим.
Відтак, тепер НБУ постановив, що інформація про встановлені курси купівлі та продажу іноземних валют має надаватися населенню в стандартизованому вигляді в чітко визначеному форматі.
А саме, у вигляді копії наказу про встановлення курсів купівлі та продажу іноземних валют. Ця інформація розміщуватиметься виключно в касах установ та їх структурних підрозділів.
Крім того, обмінникам забороняється інформувати про встановлені курси купівлі та продажу іноземних валют поза межами кас, привертаючи до них додаткову надмірну увагу будь-якими цифровими значеннями чи символами.
Також обмінники повинні знову подавати інформацію до Реєстру приміщень, в яких здійснюються валютні операції, а процес купівлі-продажу валют повинен здійснюватися виключно за відеоспостереження.
Наостанок, для посилення контролю за здійсненням купівлі та продажу валют винятково із застосуванням РРО, інформація про їхнє використовувані передаватиметься до НБУ. Регулятор зазначає, що, наразі, обмінники почасти ухиляються і практично не сплачують податок на прибуток.
«Так, сплачений податок на прибуток таких компаній становить всього 0,00185 % від обсягу купленої ними валюти або близько 7 млн грн за рік на весь ринок» — кажуть у НБУ. В першому півріччі року середня сума податку на прибуток з одного підрозділу такої установи становила 165 гривень на місяць.
Ці зміни не стосуються банків, оскільки на сьогодні практично не зафіксовано ними зловживань у сфері здійснення торгівлі валютними цінностями в готівковій формі.
varta1.com.ua: Новини

Поліціянтам в Україні підвищать зарплати
Метою ухвалення законодавчого акта є закріплення мінімального, гарантованого рівня посадового окладу поліціянта

Президент розповів, хто представлятиме Україну на переговорах зі США у Саудівській Аравії
Україну на переговорах з американською делегацією у Саудівській Аравії представлятимуть четверо високопосадовців

Словаччина вже не розраховує на постачання російського газу через Україну
У словацькій компанії SPP не підтвердили створення дочірньої компанії в Україні для організації транзиту російського газу
Найкоментованіше
- У Львові громадяни допомогли військовозоб'язаному втекти від ТЦК (ВІДЕО)
- У Львівському ТЦК та СП висловилися щодо «силового затримання» водія автобуса
- З 1 травня бензин в Україні зміниться: що варто знати водіям про нові правила
- Камери зафіксували, хто покинув військове авто у львівському парку (ВІДЕО)
- Військові на Львівщині отримали більше мільйона 20-грамових стіків з розбавленим медом (ВІДЕО)
Найчитаніше
- У Львівському ТЦК та СП висловилися щодо «силового затримання» водія автобуса
- З 1 травня бензин в Україні зміниться: що варто знати водіям про нові правила
- На Курщині загинув Герой зі Львівщини, який був мобілізований у січні 2025 року
- Доля брата досі невідома: підтверджено загибель молодого Героя зі Львівщини, який зник безвісти разом з братом
- Увага! На Львівщині сталася страшна ДТП
Коментарі