З росії на територію Україну потрапив небезпечний шкідник (ФОТО)

Виявили на Луганщині та Харківщині

На початку року було виявлено відсутній на території України шкідливий організм — ясеневу смарагдову вузькозлатку (Agrilus planipennis Fairmaire) у Луганській та Харківській областях, повідомляє Держпродспоживслужба України

Як зазначається, актами обстеження на встановлення фітосанітарного стану та висновками фітосанітарної експертизи засвідчено факти виявлення даних карантинних організмів, видані розпорядження на застосування фітосанітарних заходів для їхнього знищення, а також визначено порядок переміщення об’єктів регулювання в карантинних зонах та за їх межі.

Як інформує Держпродспоживслужба, в Україні вперше виявлено ясеневу смарагдову златку.

Фахівці Держпродспоживслужби під час проведення обстежень вперше виявили карантинного шкідника лісових насаджень — вузькозлатку ясеневу смарагдовою (синонім — ясенева златка, наукова назва — Agrilus planipennis Fairmaire, 1888). Вогнище шкідника було виявлено на території загально-зоологічного заказника місцевого значення «Герасківський», Марківського лісництва ДП «Біловодське лісомисливське господарство», Луганської області. Державні фітосанітарні інспектори управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Луганській області під час обстежень виявили дерева ясена пенсильванського (Fraxinus pensylvanica), які мали візуальні ознаки пошкодження шкідниками (імовірно вузькозлаткою ясеневою). Після ретельного огляду таких дерев, виявили також живих личинок під корою.

Зважаючи на те, що вогнище виявлене на відстані приблизно 5 км від державного кордону з росією фахівці Держпродспоживслужби припускають, що саме з цієї країн шкідник потрапив на територію України. Адже відомі незаперечні факти наявності вогнищ златки в росії куди цей шкідник був завезений спершу в Московську область та потім природним шляхом розповсюдився аж до кордонів України, всюди де росте ясен.

Довідково. Зоною природного поширення ясеневої смарагдової вузькотілої златки є листяні та змішані ліси Корейського півострова, північно-східного і центрального Китаю, Японії, Тайваню, крайнього сходу Монголії, а також Далекого Сходу росії (Приморський край).

Ясенева смарагдова вузькотіла златка (ЯСВЗ) є агресивним стовбуровим шкідником, який спроможний заселяти дерева (ясень, горіх та деякі інші породи листяних порід дерев) без видимих ознак ослаблення, що прискорює їхній відпад. За високої щільності поселень загибель дерева може наставати на другий рік. Великі дерева златка здатна заселяти поступово протягом декількох років, викликаючи їхнє поступове ослаблення.

Довжина тіла дорослих жуків варіює від 7,5 до 15,0 мм, довжина дорослої личинки — 26-32 мм. Жук смарагдово-зелений із золотистим, бронзовувато або фіолетовим блиском. Літ жуків може тривати з середини травня до серпня.

Шкідливість златки загрозливо велика. Традиційні хімічні методи боротьби не дають необхідного результату і не дозволяють зупинити подальше поширення ЯСВЗ. Єдиним способом знищення златки на даний момент залишається вирубка і знищення уражених дерев.

Як повідомлялося, в РФ сарана атакувала місто, з якого ворожі літаки бомблять Україну.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також