З’явилася інформація про ймовірних співучасників у справі Гринкевичів (ФОТО, ДОКУМЕНТ)
Імовірними співучасниками є два львівські підприємства
У справі львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича і членів його сім'ї встановлено особи «посередників», які допомагали укладати структурам з орбіти Гринкевичів контракти із силовими органами і проводити кошти
Про це повідомляє проєкт журналістських розслідувань «СтопКор» із посиланням на свої джерела у правоохоронних органах, передає «Еспресо».
Головними співучасниками можуть бути посадові особи львівських підприємств ПП «УП Ренесанс» і ПВТП «Акрополіс», які, ймовірно, вступили в змову з Гринкевичами, стверджують автори розслідування.
«Про це свідчать як дані джерел »СтопКору« у правоохоронних органах, так і окремі деталі постачання товарів для МО, ДСНС і Нацгвардії, що стали відомі після аналізу отриманих редакцією документів», – пише видання.
За його інформацією, правоохоронці виявили, що у 2022–2023 роках службові особи двох вказаних компаній за попередньою змовою з Ігорем Гринкевичем та його сином Романом Гринкевичем, які контролюють групу підприємств – «Трейд Лайнс Рітейл», «Будівельна компанія »Сітіград«, »Перспектива «Місто Буд» і «Будівельний альянс »Монтажпроєкт", – завищили ціни на бронежилети, захисні шоломи, рюкзаки, розгрузки, одноразовий посуд та іншу продукцію, яку постачали військовим частинам.
Сума за договорами перевищує 1 млрд грн. Представники «УП Ренесанс» і «Акрополіс» у підсумку отримали кошти з бюджету.
«У подальшому ці гроші були перераховані на рахунки підприємств, ФОП і фізичних осіб, які їм підконтрольні, нібито для придбання будівельних матеріалів, товарів, послуг, а також у якості надання фінансової допомоги. Дані операції мають ознаки фіктивності, а кошти, схоже, були використані ділками для забезпечення власних потреб, індивідуального збагачення й умисного заподіяння шкоди економічній безпеці України. Лише задокументовані збитки від »схеми« продажу товарів оборонного призначення за завищеною вартістю становлять понад 65 млн грн», – пише «СтопКор».
Видання зазначає, що керівниками й підписантами «Акрополісу» є Євген Джура й Андрій Панечко, останній також є й директором ПП «УП Ренесанс».
«Окрім того, за даними наших джерел, організовувати »родинну схему« Андрію Панечку, ймовірно, допомагали сини Володимир Панечко й Микола Панечко, а також його помічник Андрій Прохоровський», – йдеться в матеріалі.
«СтопКор» отримав від своїх джерел окремі договори й цінові пропозиції, укладені «Акрополісом». Також автори проаналізували спосіб життя й майно Джури, Панечка і Прохоровського і стверждують, що всі вони разом із сім'ями володіють дорогими новими автомобілями й нерухомістю. Прохоровський є фігурантом кримінального провадження, у якому стверджують, що він, імовірно, організував у 2022 році протиправну схему імпорту і продажу в Україні шоломів і бронежилетів неналежної якості за завищеною вартістю, які надалі доправили Міністерству оборони України.
Панечко-старший також є фігурантом справи про зловживання впливом і розкрадання бюджетних коштів компанією «Акрополіс» за контрактами з Міноборони, пише «СтопКор».
Читайте також: ДБР заарештувало майно родини львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича.
«Варто додати, що, за даними джерел у Державній прикордонній службі, з початку 2022-го до 2024 року Володимир Панечко неодноразово виїжджав за межі України (Швейцарія, Італія – Рим і Мілан – і ОАЕ) автомобілями Audi RS-5, Volkswagen Artion і BMW-7 як водій благодійної організації, що нібито здійснює автомобільні перевезення. Тож постає питання: чи дійсно Панечко-молодший займався волонтерством, чи це суто прикриття для можливості безперешкодно залишити територію країни й уникнути відповідальності? Особливо в контексті викритої правоохоронцями »схеми", – пишуть автори.
varta1.com.ua: Новини
Водій автомобіля "Mercedes-Bens" у Львові намагався відкупитися від патрульних за п'яну їзду
Нетверезий керманич хотів уникнути відповідальності, запропонувавши інспекторам 1000 доларів
У Службі відновлення та розвитку інфраструктури Львівщини СБУ розслідує фіктивне працевлаштування
Слідчі вважають, що до цієї схеми причетний особисто головний дорожники Львівщини Олег Береза
ДБР затримало правоохоронця з Львівщини, який переправляв знайомих за кордон
Фігурант встиг взяти з порушників понад 20 тис. євро
Найкоментованіше
- У львівському тролейбусі стався конфлікт (ВІДЕО)
- Ексфутболіста збірної України "бусифікував" ТЦК
- У ТЦК уточнили, хто з мобілізованих потрапляє у штурмові підрозділи
- Шмигаль зробив важливу заяву щодо заморожування війни на лінії фронту
- Відійшов у вічність воїн з Львівщини, який з перших днів великої війни пішов добровольцем на фронт
Найчитаніше
- Підтверджено загибель 24-річного Героя зі Львівщини
- "Львівобленерго" опублікувало графік відключень світла на суботу, 14 грудня
- Останній бій прийняв на Курщині: стало відомо про загибель Героя з Львівщини Володимира Таратули
- У Львові трамвай переїхав людину
- Одна з ракет на Львівщині влучила, але не здетонувала, - ОВА
Коментарі