За десятиріччя у Львові не збудовано жодної нової державної школи

01.03
01.03

У Львові, де стрімко розвивається житлове будівництво, за останні 10 років, не збудовано не лише сміттєпереробного заводу, а й жодної державної школи, лише половина недобудованого садочку. Таку сумну статистику оприлюднила Наталія Шутка в публікації на ІА ZIK.


Міська влада ставить у свої заслуги лише один новозбудований корпус комунального дитячого садка. Це з офіційної відповіді міського управління освіти. Львів’яни наголошують: катастрофа тільки починається. Якщо і далі будувати велику кількість будинків без садочків, шкіл, закладів дозвілля та розвитку дітей – місто скотиться у прірву.


За офіційними даними статистики, у 2014р. в обласному центрі (включаючи м.Винники, селища Брюховичі та Рудно) прийнято в експлуатацію 368 нових житлових будинків на 4356 квартир. Кількість нових квадратних метрів у 1,7 раза перевищила дані попереднього року.


Упродовж 2015 року у Львові прийнято в експлуатацію 433 нові житлові будинки на 7059 квартир. Кількість квадратних метрів зросла на 35,1% до попереднього року.


У 2016 році у місті прийняли в експлуатацію 315 нових житлових будинків на 6265 квартир. Тисячі нових квадратних метрів не підкріплені об’єктами соціальної інфраструктури, бракує місць у школах та дитсадках.


Як повідомили в управлінні освіти Львівської міськради, відповідаючи на інформаційний запит ZIK, за 10 років у місті Львові було збудовано лише другий корпус на 40 місць дошкільного навчального закладу №14 на вул. Новознесенській і – жодної школи.Це при тому, що станом на 1 червня цього року у дошкільних навчальних закладах Львова бракує 3800 місць для дошкільнят. Тобто, кілька тисяч дітей не можуть піти у дитсадок через дефіцит приміщень.


Найбільш перевантаженими серед дошкільних навчальних закладів в управлінні освіти називають садочки у Залізничному районі, Сихівському, Шевченківському та м. Винники. Середня наповнюваність дошкільних навчальних закладів становить 29 дітей у групі.


Не менш плачевна ситуація із перевантаженістю у школах – кількість дітей у класах часто сягає 35 осіб. Хоча в управлінні освіти вважають: «велика кількість дітей у загальноосвітніх навчальних закладах Львова пов’язана не з перевантаженням, а із створенням належних умов і використанням новітніх методик навчання учнів». У мерії втішають: у 2018 році запланована здача першої черги будівництва школи у Брюховичах. 


Проте головний архітектор Львова Юліан Чаплінський запевняє: у містобудівній документації передбачили будівництво нових дитсадків та шкіл. 


Зі слів головного архітектора Львова, держава не зобов’язує забудовників будувати соціальні об’єкти своїм коштом. «Це робиться за різними сценаріями – за кошти інвестиційних внесків, за приватні гроші інвестора, коли об’єкт залишається у приватній власності тощо», – каже він.


Втім, наразі це декларації та плани. Поки що мешканці бачать як ростуть багатоповерхівки та торговельні центри, і з надією займають черги у дитсадки відразу після народження дитини. 


Наталія Шутка, ІА ZIK