За яких умов росіянам в Україні будуть видавати посвідки на проживання: пояснили у ДМС

Оновлені правила

ФОТО: ілюстративне

В Україні оновили правила отримання документів на проживання для громадян російської федерації. Йдеться про тих росіян, які фактично довгий час живуть і мають стійкі зв’язки в Україні та не підтримують стосунків з державою-агресором. Про це розповів начальник Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області Вячеслав Гузь в інтерв’ю Укрінформу.

Тепер росіяни можуть обміняти посвідку на проживання, якщо мають на це законні підстави.

 За словами Вячеслава Гузя, підставами для подовження перебування в Україні і видачі посвідки на проживання можуть бути:

  • шлюб;
  • возз’єднання сім’ї;
  • працевлаштування;
  • волонтерство;
  • навчання.

За словами чиновника, у листопаді 2022 року громадянам рф, які мають родину або працевлаштовані в Україні, Кабмін дозволив обміняти прострочені посвідки на тимчасове проживання для продовження законного перебування на території країни. Але потім обмін документів припинили.

"Сьогодні вони можуть обміняти посвідку до останнього дня її закінчення, але лише на підставі шлюбу, возз’єднання сім’ї чи працевлаштування. Для цього у законодавстві з’явилася новела – процедура продовження строку тимчасового проживання на період, необхідний для документування посвідкою”, – розповів Гузь.

Чиновник також зауважив, що тепер видача посвідок на тимчасове проживання громадянам рф вперше здійснюється за умови в’їзду на територію України за довгостроковою візою D, що є наслідком запровадження візового режиму з росією.

Читайте також: міграційна служба видворила росіянку, яка незаконно перебувала у Львові

Інші категорії громадян росії (волонтери, студенти тощо) можуть отримати дозвіл на проживання в Україні на підставі письмового клопотання центрального органу виконавчої влади України, до компетенції якого належить сфера діяльності таких осіб.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк