Забрали студента з вокзалу в Ужгороді та мобілізували: рішення суду через 1,5 року
Яке рішення виніс суд у справі
Суд розглядав справу 19-річного студента, який здобував освіту за денною формою навчання, однак його все одно призвали. Розгляд тривав 1,5 року. Про це повідомила Українська Гельсінська спілка з прав людини
Юрист розповів історію 19-річного Володимира Дядюха, чиє ім'я змінено. Сам інцидент трапився ще у березні 2022 року. Адвокат Української Гельсінської спілки з прав людини Роман Лихачов поділився подробицями. Хлопець навчався за денною формою в одному з вишів Харкова. Хлопець евакуював свою маму до Ужгорода під час обстрілів міста російськими загарбниками. Саме там на вокзалі його зустріли представники військкомату та поліції.
Зі слів адвоката, Дядюха супроводили до ТЦК та СП. Дорогою туди Володимир показав студентський квиток та пояснив, що здобуває освіту в університеті за денною формою. Однак у військкоматі студента внесли до списку військовозобов’язаних, а потім направили до військової частини. Її командир зарахував хлопця до особового складу та призначив кулеметником, відповідно Володимир Дядюх звернувся до УГСПЛ у Чугуєві
«Йому спочатку в ТЦК сказали, що він може надати військовій частині документи, які підтверджують його статус студента, й що після цього його звільнять. Володимира ж мобілізували за один день і формально навіть документів про проходження військово-лікарської комісії не надали. Але такої підстави для звільнення з військової частини, як навчання, немає. Тобто йому одразу сказали неправду,» – заявив правозахисник Лихачов.
Рішення суду у справі
Адвокати хотіли оскаржити наказ та довести у суді, що Володимира Дядюха мобілізували незаконно. Однак розгляд справи затягнувся на 1,5 року. За весь цей період відбулося 6 засідань. Відповідачами були військова частина та Ужгородський РТЦК.
Як зауважив юрист, військова частина не може самостійно звільняти осіб, яких незаконно мобілізували, навіть якщо там бачать порушення з боку ТЦК. Звільнення таких людей можливе тільки у судовому порядку.
«Тобто людина повинна йти до суду і доказувати, що дії ТЦК незаконні. Цей процес, як у випадку Володимира, може затягнутися… Затримка виникла зокрема через те, що на деякі засідання не з’являлися представники ТЦК, на деякі – військової частини. Також вони затягували з наданням потрібних документів» – пояснив Роман Лихачов.
Володимир Дедюх прослужив півтора року кулеметником та воював. За цей час його відрахували з університету, він не міг приділяти час навчанню на фронті.
У вересні 2023 року Володимира виключили зі списків особового складу та звільнили зі служби за рішенням суду. Крім цього суд задовольнив позов частково та постановив виплатити хлопцю компенсацію у розмірі 50 000 гривень. Тепер вже 21-річний Володимир Дядюх має статус УБД.
Читайте також: Міноборони проводить незаплановані перевірки регіональних ТЦК та СП
Хлопець хоче поновитися у виші та завершити навчання.
varta1.com.ua: Новини
3 листопада в Україні прийде різке та суттєве похолодання (КАРТА)
В деяких регіонах прогнозують заморозки
На Закарпатті в оздоровчому комплексі втопився 4-річний хлопчик
Нещасний випадок
Керівники обласних прокуратур масово звільняються з посад
6 обласних керівників
Найкоментованіше
- У львівському тролейбусі стався конфлікт (ВІДЕО)
- Ексфутболіста збірної України "бусифікував" ТЦК
- У ТЦК уточнили, хто з мобілізованих потрапляє у штурмові підрозділи
- Шмигаль зробив важливу заяву щодо заморожування війни на лінії фронту
- Відійшов у вічність воїн з Львівщини, який з перших днів великої війни пішов добровольцем на фронт
Найчитаніше
- Підтверджено загибель 24-річного Героя зі Львівщини
- "Львівобленерго" опублікувало графік відключень світла на суботу, 14 грудня
- Останній бій прийняв на Курщині: стало відомо про загибель Героя з Львівщини Володимира Таратули
- У Львові трамвай переїхав людину
- Одна з ракет на Львівщині влучила, але не здетонувала, - ОВА
Коментарі