Захід готує Україну до нового контрнаступу у 2024 році

Буде весняний наступ Збройних сил України

Західні військові та політики вже починають замислюватися про весняний наступ Збройних сил України наступного року. Про це пише The Wall Street Journal.

Партнери Києва усвідомлюють, що боротьба України за звільнення окупованих територій потребуватиме багато часу.

Коли навесні почався контрнаступ Києва, оптимісти сподівалися, що українські війська зможуть повторити минулорічний успіх і відтіснити російські сили. Однак перша спроба використати західні танки і броньовані машини для прориву через укріплені російські лінії застопорилася. Відтоді прогрес був повільним і болючим: ЗСУ довелося переключитися на тактику малих підрозділів. Новий ривок ще можливий, але військові лідери і політики вже поставили собі питання, як підготуватися до затяжного конфлікту.

Президент США Джо Байден на саміті НАТО в Литві підтвердив наміри продовжувати підтримувати Україну. США, НАТО і Японія розробляють довгострокові плани безпеки для України і продовжують постачати передову зброю, включно з боєприпасами і ракетами. Однак глава американського генштабу Марк Міллі та інші військові чиновники застерігають, що швидкі успіхи України, досягнуті минулого року, буде важче повторити.

“Я дійсно думаю, що в адміністрації розуміють, що Україна найближчим часом не поверне всю свою територію”,- вважає екс-представник США в НАТО Іво Даалдер.

Західні країни сподівалися, що прорив ЗСУ може послабити російські сили достатньо, щоб привести президента Володимира Путіна за стіл переговорів уже цієї зими. Дипломати кажуть, що шанси на це тепер здаються малоймовірними. Замість цього Росія зміцнює лінії оборони в Україні, збільшуючи чисельність військ і нарощуючи виробництво боєприпасів і зброї. Захід також зміцнює військову промисловість, і виникає перспектива затяжної війни на виснаження.

“Ця війна може стати схожою на Корейську, швидкі маневри на фронті в перші місяці, а потім – відносною стабільністю, але обидві сторони зрозуміють це за роки”, – вважає Дмитро Горенбург, експерт з Росії в Центрі військово-морського аналізу, аналітичному центрі, пов’язаному з Пентагоном. Корейська війна, що почалася в 1950 році, так і не була завершена і технічно триває.

Читайте також: росія має запас ракет для атак на важливі цілі

Навіть якщо до кінця літа ЗСУ не здійснять прориву, Україна може продовжити боротьбу до зими. Дощ і сніг можуть уповільнити операції з використанням важкої техніки, але українські сили довели свою найбільшу ефективність, діючи мобільними групами

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт