Захід має дякувати Україні за порятунок, а не змушувати благати про зброю, - NYT

росія втрачає потенціал нападу на Захід

ФОТО: ілюстративне

Про це повідомив у The New York Times оглядач-міжнародник Томас Фрідман.

Причиною російського вторгнення полягає в тому, що Кремль боїться остаточного переходу України в західний табір. Велика слов’янська країна, що стане успішною в демократичному таборі — це саме те, що зробить «злодійську слов’янську автократію» Путіна ще більш ізольованою та позбавленою легітимності, ніж будь-коли. 

Фрідман наголосив, що українці несуть на собі весь тягар війни і готові це робити й надалі, а все, що вони просять у Заходу — це сучасне озброєння та фінансова допомога.

«Як ми взагалі можемо відмовлятися? За десятки мільярдів доларів і жодного вбитого американського солдата Україна завдала глибокої невдачі путінській армії, що робить її набагато менш небезпечною для Заходу та Києва. Це найвигідніша пропозиція, яку будь-коли отримувало НАТО», – пише оглядач.

Він зауважує, що зусиллями України Росія втратила левову частину своїх початкових військових ресурсів і тому на поточний момент не представляє загрози для країн Європи. «Дякую, Києве», – додає Фрідман.

Читайте також: Росіяни почали використовувати гранати з отрутою

Оглядач також наводить висловлювання віце-прем'єр-міністра Канади Христі Фріланд, яка на сніданку з лідерами НАТО в Давосі цього року зазначила, що саме Захід повинен дякувати українцям замість того, аби змушувати їх благати про додаткові поставки зброї.

varta1.com.ua: Новини

Юлія Зуб