Захиснику зі Львівщини Юрію Канюку посмертно присвоїли звання Героя України
Сьогодні, 8 липня, Президент України підписав указ
![](/uploads/media/85/c8/85c8e5cf672340f38e40c91441275267_w960.jpg)
Сьогодні, 8 липня, Президент України підписав указ про присвоєння звання Героя України полеглому в російсько-українській війні Захиснику, миколаївчанину Юрію Канюку.
Як зазначає на своїй сторінці у ФБ міський голова Миколаєва Львівської області Андрій Щебель, боєць приєднався до Збройних Сил України з самого початку повномасштабного вторгнення російських військ. Коли у 2014 році, де-факто, розпочалась війна, не міг залишатися осторонь, тому в травні 2015 року вирішив вступити на строкову службу в Київський військовий ліцей ім. Івана Богуна.
![](/uploads/media/00/c2/00c28ddfda03a5830eca33bdbfa8d5b9_w320.jpg)
Під час служби, підписав контракт зі Збройними силами України.
У 2016 році вступив в Академію Сухопутних Військ ім.Петра Сагайдачного у м.Львові на факультет бойового застосування військ, де здобув офіцерське звання лейтенанта.
Після закінчення академії, у 2020 році приєднався до 128-ої окремої гірсько-штурмової бригади, що дислокується в м.Ужгород, де був призначений командиром взводу.
У складі свого підрозділу, весною 2021 року, був передислокований на передові позиції на Схід України, в зону АТО.
Зарекомендував себе як мудрий і розсудливий командир, тому отримав від своїх побратимів позивний «СОКРАТ»
В грудні 2021 року відбулась ротація, після якої Юрій мав змогу отримати довгоочікувану відпустку та зустрітися з рідними та близькими, однак загроза повномасштабної війни не дала змоги її завершити.
З першого дня війни воював на Східному фронті. Обороняючи м. Волноваха, отримав осколкове поранення ноги внаслідок вибуху снаряду.
Знаючи, що командир роти теж отримав поранення та евакуйований з поля бою, Юрій, не дочекавшись свого повного одужання, повернувся на передову. Отримав звання старшого лейтенанта та очолив роту.
За видатну мужність та героїзм на полях битв російсько-української війни, Указом Президента від 4 березня 2022 року був нагороджений Орденом За Мужність ІІІ ступеня.
Оскільки Юрій був командиром підрозділу гірсько-штурмової бригади - виконував найскладніші завдання на гарячих точках зіткнення. Серед чисельних успіхів на фронті можна відзначити розгром пантонної переправи через р. Сіверський Донець на Луганщині, де вдалось знищити десятки одиниць броньованої техніки, в тому числі танків та БМП.
23 травня 2022 року противник здійснив наступ на позиції підрозділу І гірсько-штурмової бригади. Для виходу з оточення було здійснене переміщення підрозділу в напрямку населеного пункту с. Яковлівка Донецької області.
В той час, коли Сили Спеціальних Операцій здійснювали спеціальне завдання з розвідки, до якого вирішив приєднатися Юрій, група у складі чотирьох осіб під час обстеження позицій ворога потрапили у засідку. Трьох з них було поранено. Вцілілий Юрій спершу відтягнув одного з них у відносно безпечне місце, і коли повернувся за іншим, отримав смертельну кулю в серце. Рятуючи побратима, героїчно віддав своє життя за Україну.
За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові Президент постановив присвоїти звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» Канюку Юрію Ігоровичу — старшому лейтенанту (посмертно).
![](/uploads/media/a4/c5/a4c56ced0b4ec7d75195cf3371c71c87_w960.jpg)
В Україні оголошено масштабну повітряну тривогу
Перебувайте в укриттях!
![](/uploads/media/c2/2e/c22e115c870261184ab5b768f133b6c0_w1280.jpg)
Майже по всій Україні лунають сирени: оголошено масштабну тривогу
Не нехтуйте своєю безпекою
![](/uploads/media/0a/yz/0ayz038855fd0a5f744776e5fec5ea0b_w1280.jpg)
Увага! Україні оголошена масштабна повітряна тривога
Перебувайте в укриттях!