Закон про «реєстр педофілів» вступив у силу: хто може скористатися базою

3ee0bcd5f71d928b59a42bd0066adefbg
3ee0bcd5f71d928b59a42bd0066adefbg

Сьогодні, 16 січня, набув чинності закон про створення Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітнього.

Його було оприлюднено в офіційній газеті Верховної Ради «Голос України» 15 січня.

Закон передбачає створення Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості неповнолітніх.

В електронній базі Міністерства юстиції будуть зберігатися відомості про педофілів на підставі обвинувальних вироків суду, зокрема дані про осіб, судимість яких за такі злочини знято або погашено.

Положення про реєстр Мін’юст має розробити до 16 квітня.

Протягом трьох місяців із запуску реєстру генеральний прокурор зобов’язаний додати до нього осіб, засуджених до створення реєстру.

Користувачами реєстру стануть керівники прокуратур і органів досудового розслідування, прокурори, слідчі та інші уповноважені особи Національної поліції та Державного бюро розслідувань.

При цьому органи влади і роботодавці зможуть перевірити наявність конкретної людини в реєстрі під час прийому її на роботу в дошкільних, середніх та позашкільних навчальних закладах, закладах охорони здоров’я та інших закладах, які здійснюють нагляд над малолітніми та надають їм послуги медичного, навчального та соціального характеру.

Крім того, закон передбачає посилення відповідальності за злочини, вчинені проти статевої свободи та статевої недоторканості неповнолітніх осіб. За зґвалтування передбачено 10–15 років в’язниці, а за повторний злочин — 15 років в’язниці або довічне ув’язнення.