Занепокоєння США: в чому головна небезпека візиту Сі Цзіньпіна до москви

Китай надає росії істотну економічну підтримку

Фото: ілюстративне

Втомлена від війни в Україні світова спільнота може погодиться на «мирний план» Китаю, що пропонує «заморозити» територіальні захоплення росії.

Це викликає певне занепокоєння у Вашингтоні, пише Bloomberg.

Зазначається, що головним лейтмотивом «мирних ініціатив» Китаю є заклики до негайного припинення вогню в Україні та початку мирних переговорів.

«США і їх союзники вважають, що це дозволить володимиру путіну »заморозити« територіальні придбання росії», – пише видання.

У Вашингтоні побоюються, що заклики китайського лідера Сі Цзіньпіна можуть припасти до смаку тим країнам, які страждають від глобальних економічних наслідків цієї війни. Наприклад, такі великі країни, як Індія і Бразилія, досі уникають робити вибір між росією і підтримкою України.

Паралельно москва намагається залучити на свій бік країни Африки. Сам же Китай надає росії істотну економічну підтримку.

«Його стрімке зростання торгівлі з росією і закупівлі викопного палива допомогли фінансувати військову машину путіна. Поїздка Сі в москву на цьому тижні тільки зміцнила зобов'язання двох країн в рамках »партнерства без обмежень", – пише видання.

Відзначається, що Китай може відмовитися від спроб налагодити нормальні відносини з США і остаточно стане на бік оосії.

«Сі, який нещодавно отримав безпрецедентний третій термін правління, схоже, вирішив, що на міжнародній арені Китай повинен йти власним шляхом», – йдеться в статті.

 

varta1.com.ua: Новини

Анастасія Сенів