Запаси ракет у росії зменшуються, проте ще достатньо для продовження обстрілів — експерт

Йдеться, загалом, про ракети радянського зразка, які піддалися певній модернізації і стали більш високоточними

ФОТО: ілюстративне

Військовий експерт Сергій Грабський зазначає, що запаси високоточних ракет у Росії зменшуються, але загальні запаси ракет у них ще достатні для продовження обстрілів України.

Про це він сказав в ефірі інформаційного телемарафону.

«Йдеться загалом про ракети радянського зразку, які піддалися певній модернізації і стали більш високоточними, і такі, що не піддалися певній модернізації... Що ті, що ті ракети несуть загрозу. Тільки перший тип ракет, які модернізовані, яких не дуже багато, і треба розуміти, що Росія, наприклад, може в рік продукувати або модернізувати 10–15 «Іскандерів», створювати... або модернізувати до 30–35 «Калібрів». Можливо, до 50. Це максимум, що вони можуть зробити», — зауважив Грабський, відповідаючи на запитання щодо наявного у Росії ракетного озброєння, кількості високоточних та невисокоточних ракет.

Натомість, додав експерт, Росія має «дуже потужні арсенали старих зразків», які після певних регламентних робіт можуть бути використані.

«Але проблема ось у чому: ті ракети мають меншу точність, тому що вони були призначені від самого початку за своєю філософією застосування до транспортування ядерного заряду до точки прицілювання... А для ядерного заряду не становить практично такої великої проблеми відхилення від точки прицілювання на 200–300 метрів. Тому за їхню точність говорити дуже складно», — сказав Грабський.

Так, пояснив він, в цьому й полягає загроза для України, адже «ця ракета може долетіти і не потрапити у військовий або інфраструктурний об’єкт, натомість, як це сталося в Києві, вона може потрапити у житловий будинок».

«Абсолютною правдою є, що запаси високоточних ракет у них зменшуються. Натомість загальні запаси ракет у них ще достатні для того, щоб здійснювати терористичні удари по всій території України», — підсумував експерт.

Як повідомляв «УНІАН», 27 квітня заступник міністра оборони Ганна Маляр заявила, що по Україні з 24 лютого було випущено близько 1300 російських ракет, ще стільки ж залишилося на озброєні РФ.

Читайте також