Засідання комітету Ради щодо законопроєкту про мобілізацію: проти чого виступив Залужний

Депутати і військове керівництво вже почали обговорювати можливі правки щодо найбільш спірних норм законопроєкту

ФОТО: Валерій Залужний

Парламентський комітет з національної безпеки та оборони разом з керівництвом ЗСУ та Міноборони у 4 січня почав розгляд урядового законопроекту про мобілізацію (Про вдосконалення мобілізації та військового обліку). Зокрема, Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний виступив проти того, щоб до лав захисників нашої держави залучили людей, які мають судимості, чи ув’язнених. Подробиці повідомляє NV з посиланням на джерела серед учасників засідання.

 «Були дуже емоційні обговорення. І щодо норм по інвалідності (в запропонованому документі є норма про мобілізацію осіб з третьою групою інвалідності, ред.), і щодо електронних повісток. Ми питали, чому цю норму внесли і навіщо. Наприклад, як буде вручатись електронна повістка, як вони бачать створення електронного кабінету. З деякими зауваженнями нашими вже погоджуються», - йдеться в повідомленні.

За словами співрозмовника NV у комітеті, Головнокомандувач Валерій Залужний з деякими запропонованими нормами жорстко не погоджувався.

«Він виступив проти норми про залучення до армії ув’язнених і судимих. Він каже: армія це що, для поганих людей? Це не так. Але він також сказав: мені треба люди, росіяни вже призвали 400 тис. і на червень готують ще декілька сотень тисяч, до 400 тис. Ким мені воювати? Або звертатись до світу і там просити людей або ви йдіть воюйте, якщо не забезпечите», - повідомляє співрозмовник видання.

Залужний також наголосив, що кожне життя будуть намагатись зберегти. Зокрема, на кожного призваного обіцяють виділяти по 80 днів навчання. 

Ще одне джерело в комітеті каже, нардепи від «Слуги народу» зараз хочуть домовитись, щоб створити новий, комітетський законопроект.

«Позиція іншої частини депутатів, щоб у документ були внесені зміни, і Кабмін сам вніс оновлену версію з правками, а не перекладав відповідальність на парламент», - каже співрозмовник.

Планується, що засідання комітету триватимуть до суботи включно.

Читайте також: Залужний та Умєров прокоментували посилення мобілізації

Нагадаємо, комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки у закритому режимі впродовж трьох днів розглядатиме законопроєкт. Разом із посиленням процесу мобілізації до ЗСУ в Україні можуть змінитися і правила бронювання військовозобов'язаних. Умова проста – вихід із тіні й сплата податків. Зазнали змін і правила перетину кордону народними обранцями.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також