Заступник міністра освіти пояснив, що тепер буде із заочною формою навчання у вишах

Винницький зауважив, що заочна форма у більшості випадків – це не про якість освіти, а про отримання «корочки» у формі диплома

ФОТО: ілюстративне

Заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький в ефірі телемарафону 9 листопада, відповів на запитання, що буде з заочною формою навчання у вишах.

Він заявив, що заочна форма навчання прийшла до нас як рудимент з минулого, вона дещо вже себе вичерпала. За останні три роки в Україні дуже сильно розвинулася дистанційна форма. І зараз вона активно розвивається. І це виявляється значно більше ефективним, ніж заочна форма.

 «Така дивна трошечки ситуація сталася. Що, дійсно, у законопроєкті, який було подано спочатку до Верховної Ради, була пропозиція не здійснювати набір на заочну форму наступного року. Було рішення комітету з питань освіти, науки і інновацій, щоби цю норму зняти. Але треба розуміти, що у нас на черзі наступний законопроєкт, який має йти як урядовий, де ми пропонуємо насправді все-таки відмовитись від заочної форми навчання і повністю замінити дистанційною формою, і так само гнучкою формою денної форми, так звана індивідуальна траєкторія», - сказав він.

Винницький зауважив, що заочна форма у більшості випадків – це не про якість освіти, а про отримання «корочки» у формі диплома.

Нагадаємо, що в Україні офіційно скасували заочну форму навчання в університетах

«Треба розуміти, що заочна форма, яка до нас прийшла як рудимент певний з минулого, вона дещо вже себе вичерпала. За останні три роки в Україні дуже сильно розвинулася дистанційна форма. І зараз вона активно розвивається. І це виявляється значно ефективнішим, ніж заочна форма. Треба розуміти, що заочна форма, на превеликий жаль, в багатьох випадках, навіть в більшості випадків – це не про якість освіти, а це про отримання »корочки« у формі диплома. А ми все-таки вважаємо, що в майбутньому післяпереможної України якість освіти має бути важливіша, ніж сам диплом», - резюмував заступник міністра.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також