Заступник міністра освіти пояснив, що чекає українських студентів, коли заочну форму навчання скасують

Він додав, що за роки ковіду та війни росії проти України дистанційна форма розвинулась і стала значно гнучкою

ФОТО: ілюстративне

Відповідно до умов одного з елементів законопроєкту, який передбачає скасування заочної форми навчання, має відбутися впровадження індивідуальної освітньої траєкторії. Про це розповів заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький.

Він наголосив, що студенти мають перейти на дистанційну форму або ж денна має стати більш гнучкою.

Він також сказав, що 95% студентів навчається на денній формі і мають норми навантаження протягом року у розмірі 60 кредитів, проте законопроєкт передбачає його варіацію від 30 до 80.

«Це означає, що студент денної форми може мати половину свого навантаження, бо він працює. Таким чином він розтягує своє навчання не за 4 роки бакалаврату, а, наприклад, на 6 років. Або якщо студент дуже добре вчиться і займається виключно наукою та освітою, то він може стиснути бакалаврат і зробити його за три роки», – розповів Винницький.

Він додав, що за роки ковіду та війни росії проти України дистанційна форма розвинулась і стала значно гнучкою. Зокрема, такий напрямок індивідуальних траєкторій запроваджений і в Європі.

«Заочка прийшла з Радянського Союзу. Ми зараз робимо все для того, щоб інтегруватися в європейський простір, а заочна форма там незрозуміла. Якість освіти на ній не така, яка є на денній чи дистанційній», – зазначив заступник керівника Міносвіти.

Винницький підкреслив, що в закладах освіти мають дбати про її якість, а не про диплом. За його словами, при наявності денної та дистанційної форми студенти можуть вчитися у змішаному форматі. Тобто деякі курси вони будуть проходити дистанційно, а інші – офлайн.

Заступник керівника Міносвіти зазначив, що документ 1998 року, який регулює перехід з форми на форму має бути оновлений і, в галузі вищої освіти, має відбутися комплексна трансформація.

Він також пояснив, що для того, аби студенту завершити бакалаврську програму навчання, яка складається з 240 кредитів, потрібно накопичити певну кількість годин. Одна дисципліна може складатись з 2-3 кредитів, кожен з яких вміщає 30 годин навчання, які студенти збирають протягом всього часу.

Нагадаємо, в Україні ліквідують заочну форму навчання: що потрібно знати про кардинальні зміни

Магістерський ступінь передбачає 90 кредитів і 120 – науковий. В європейському просторі можна почати навчання в українському виші, а продовжити його в іноземному. Таким чином, слухачі лекцій, мають можливість накопичувати кредити в різних ЗВО і здобувати необхідний ступінь.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк