Затримання громадян представниками ТЦК є прямим порушенням Конституції України, – Лубінець
Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець виступив із різкою критикою методів роботи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки
Питання дотримання прав людини під час мобілізаційних заходів стало ключовою темою засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради. Про це повідомив Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.
За словами Омбудсмена, чинне законодавство не наділяє представників ТЦК повноваженнями для обмеження волі громадян.
- Заборона на затримання: Лубінець підкреслив, що ТЦК не мають права ані затримувати людей на вулицях, ані утримувати їх у приміщеннях центрів комплектування. Такі дії кваліфікуються як пряме порушення Конституції України та Європейської конвенції з прав людини.
- Анонімність та маскування: Було зафіксовано численні випадки, коли співробітники ТЦК працюють без розпізнавальних знаків та приховують свої обличчя під балаклавами. Омбудсмен наголосив, що ідентифікація представників силових структур є обов'язковою, а маскування під час виконання службових обов'язків у тилу є протиправним.
- Вилучення майна: Окрему увагу Лубінець приділив фактам незаконного відбирання особистих речей, зокрема мобільних телефонів, що є грубим втручанням у приватну власність та право на зв'язок.
Масштаб проблеми підтверджують цифри. Дмитро Лубінець повідомив, що з моменту початку повномасштабного вторгнення кількість скарг до Офісу Омбудсмена на дії ТЦК та СП зросла у 333 рази. Цей "вибуховий" ріст звернень свідчить про системний характер порушень та гостру потребу в правовому врегулюванні процесів мобілізації.
Попри засідання високого рівня та заяви про неприпустимість порушення прав людини, реальна ситуація "на місцях" залишається напруженою. Безпосередньо під час виступу Лубінця на ТСК, у соціальних мережах з’явилося чергове відео жорсткого силового затримання цивільної особи за участю людей у військовій формі.
Лубінець пообіцяв згодом оприлюднити детальніші дані та статистику, які мають стати фундаментом для подальших рішень ТСК та можливих кадрових чи законодавчих змін.
varta1.com.ua: Новини
Деяким військовим можуть відмовити у виплатах після поранення
Військовим після отримання поранення передбачені суттєві виплати, однак у певних обставинах ці виплати можуть бути різними
У Києві жінка вкрала виплати військового, який зник безвісти
Ці гроші були присуджені Європейським судом з прав людини військовому, який зник безвісти
Сибіга пропонує заборонити в’їзд до ЄС росіянам, які воювали проти України
Глава МЗС також звернув увагу на досвід Естонії, яка вже ухвалила відповідні національні рішення
Найкоментованіше
- МАГАТЕ заявляє, що усі АЕС в Україні зупинили виробництво електроенергії
- Зеленський різко висловився про виїзд за кордон
- Під час ударів по Україні деякі Patriot стояли порожні через брак ракет
- В Україні хочуть штрафувати за відмову від шлюбу після заручин
- Трамп більше тиснутиме саме на Україну, - NBC News
Найчитаніше
- МАГАТЕ заявляє, що усі АЕС в Україні зупинили виробництво електроенергії
- Суд судитиме 22-річну маму, син якої зачепився шнурівкою з хрестиком за металевий саморіз і загинув
- Власник знищеного російським ударом будинку на Львівщині розповів, як вдалося врятуватися його сім’ї
- Увага! У Львові знайдено дитину, яка не може про себе нічого сказати
- На Львівщині трагічно загинули троє дітей
Коментарі