Завершено досудове розслідування вбивств на Майдані
Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що досудове розслідування вбивств на Майдані завершено, найближчим часом справу буде передано до суду. Про таке він розповів в ефірі телеканалу «Прямий», передає «5.ua».
«Ми маємо всі докази для передачі в суд, у тому числі, наукову незалежну експертизу про те, що команди (Віктора — ред.) Януковича, голови СБУ (Олександра — ред.) Якименка, керівника МВС (Віталія — ред.) Захарченка та їхніх підлеглих привели до розстрілу мирних людей на Майдані», — сказав Луенцко.
За його словами, інкриміновані статті передбачають покарання у вигляді довічного позбавлення волі.
Луценко додав, що у справі про розстріли на Майдані на лаві підсудних перебуває 150 представників силових структур. Зі слів генпрокурора, ГПУ планує «заочно додати ще півтора десятка осіб на чолі з Януковичем та керівниками силових структур», які віддали злочинний наказ вбивати активістів у центрі Києва.
Нагадаємо, що ГПУ встановила, що накази про відкриття вогню по «майданівцях» під час Революції Гідності віддали Віктор Янукович, Віталій Захарченко та Олександр Якименко. Луценко також заявляв, що після завершення судового процесу про державну зраду Віктора Януковича почнеться ще один судовий процес про розстріли протестувальників за часів Майдану.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
В Україні запровадять обовʼязковий техогляд для всіх авто
4
Євросоюз нам поставив цей критерій змін до кінця 2027 року
Після ударів РФ ЄС підтвердив посилення підтримки України
ЄС надає підтримку по всій Україні, щоб вона змогла витримати і пережити цю війну терору
Зеленський оцінив роботу ППО під час нічної російської атаки
Зеленський додав, що проблему нестачі перехоплювачів для балістики він обговорив на зустрічі з нідерландським прем'єром
Найкоментованіше
- Скасування математики на НМТ викликало скандал в Україні
- Смертельну ДТП з чотирма загиблими у Києві скоїв керівник церкви
- З Польщі депортували українця, який виловив відомого варшавського сома
- На вʼїзді до Львова підпірна стінка вже наполовину готова
- Громадянина Німеччини, який приїхав провідати родичів, мобілізували на Буковині - нардеп
Найчитаніше
- Смертельну ДТП з чотирма загиблими у Києві скоїв керівник церкви
- Знайдено мертвим неповнолітнього, якого місяць розшукували на Рівненщині
- Підтверджено загибель молодого Героя зі Львівщини, який вважався безвісти зниклим на Курщині
- З російського полону повертаються два воїни зі Львівщини
- У Києві водій влетів у пішохідну зону, багато загиблих
Коментарі