Завтра Львів попрощається з воїнами Олегом Чайковським, Тарасом Пеленським і Юрієм Чорним
Поховають Героїв на Личаківському кладовищі
![](/uploads/media/c1/1e/c11eebf5f81866c18473da08ccc2fd23_w960.jpg)
У середу, 22 травня, Львів попрощається з трьома військовослужбовцями. Олег Чайковський, Тарас Пеленський, Юрій Чорний захищали Україну від російських окупантів.
Як повідомили у ЛМР, чин похорону захисників Олега Чайковського і Тараса Пеленського розпочнеться об 11:00 у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла, об 11:30 відбудеться міська церемонія прощання на площі Ринок. Поховають воїнів на Личаківському кладовищі.
Панахида за воїном Юрієм Чорним розпочнеться об 11:00 у родинному помешканні (вул. Тракт Глинянський, 9). Відтак о 12:30 відбудеться прощання у церкві святого Миколая в селі Підбірці (вул. Яхимовича, 68). Чин похорону розпочнеться о 14:00 у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла, о 14:30 відбудеться міська церемонія прощання на площі Ринок. Поховають захисника на Личаківському кладовищі.
![](/uploads/media/69/71/697190796e6f2b455dec01cf206c1c42_w640.jpg)
Олег Чайковський (04.07.1988-14.05.2024) Львів’янин.
У 2005 році закінчив Приватний заклад «Гімназія Блаженного Климентія Шептицького». Здобув освіту у Львівському національному університеті імені Івана Франка за спеціальністю «Міжнародні економічні відносини». Тут закінчив також військову кафедру.
Після завершення навчання працював інженером-економістом у Львові. Захоплювався автомобілями. За словами рідних, Олег Чайковський був людиною світла та досягав успіхів у всьому, за що брався.
Із початком повномасштабного вторгнення рф вступив до лав територіальної оборони. Із липня 2022 року виконував бойові завдання на Донеччині спершу у складі 54-ї окремої механізованої бригади імені гетьмана Івана Мазепи, а згодом – 23-ї окремої механізованої бригади Сухопутних військ Збройних Сил України.
За сумлінну службу Указом Президента України від 18.07.2023 року був нагороджений орденом «За мужність» III-го ступеня.
У Олега Чайковського залишилися батьки, двоє синів та брат, що зараз захищає державу на передовій.
![](/uploads/media/69/32/69324bcb3e21af023715a7e17a2a5144_w640.jpg)
Тарас Пеленський (23.11.1988-17.05.2024) Львів’янин.
Навчався у Середній загальноосвітній школі №90 міста Львова. Отримав освіту в Українській академії друкарства.
Спершу працював за фахом у місцевій друкарні, а згодом – у рекламному агентстві. Перед початком повномасштабного вторгнення російської федерації відкрив власну справу. Захоплювався спортом, активно займався плаванням. Був дуже комунікабельною людиною, мав велику кількість друзів, чудове почуття гумору та добре ладнав з усіма. На запитання «Як справи?» завжди відповідав «Краще всіх».
Вирізнявся стійкою громадянською позицією, брав участь у подіях на Майдані Незалежності. За словами близьких, Тарас Пеленський намагався усім допомогти та нічого не просив взамін. Мав загострене почуття справедливості та надвелику любов до всього українського. Був люблячим чоловіком і найкращим татом для своїх дітей, хорошим сином і братом.
Із початком повномасштабного вторгнення російської федерації добровольцем став на захист Батьківщини від загарбників. Виконував бойові завдання із захисту суверенітету та територіальної цілісності держави у складі 4-ї бригади оперативного призначення імені Героя України сержанта Сергія Михальчука Національної гвардії України. Боровся із російськими окупантами у гарячих точках Донецької області.
У Тараса Пеленського залишилися дружина, дві доньки, дідусь, батьки та брат.
![](/uploads/media/2d/03/2d03f51f8ea22eb6d0588f475c776ccf_w640.jpg)
Юрій Чорний («Ката») (22.05.1997-19.05.2024) Народився та проживав у селі Підбірці Львівської області.
Навчався у Підбірцівському ліцеї Львівської міської ради. Здобув освіту у Автомобільно-дорожньому фаховому коледжі Національного університету «Львівська політехніка», згодом вступив до Національного лісотехнічного університету України.
Займався автомобільною справою. Був зразковим сім‘янином і люблячим батьком. Вирізнявся надзвичайною впевненістю у собі, умів долати будь-які перешкоди та завжди був готовий прийти на допомогу.
Ще одною рисою була його впевненість у власних силах і вміння подолати будь-які перешкоди.
Із початком повномасштабного вторгнення разом з однодумцями долучився до створення місцевої самооборони (згодом – добровільне формування територіальної громади сіл Лисиничі та Підбірці). У квітні 2023 року вступив добровольцем на військову службу до складу 12-ї бригади оперативного призначення Східного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України. Під час проходження служби виявив мужність, героїзм, самовіддачу та здобув велику повагу побратимів.
Читайте також: у бою поблизу Вовчанська загинув військовослужбовець з Львівщини Юрій Пельчар.
У Юрія Чорного залишились батьки, дружина, чотирирічний син, брати та сестри.
![](/uploads/media/24/45/2445741678a38c8337d79622a048039b_w420.jpg)
На Львівщину вже сунуть грози, град та шквали
До кінця доби 21 травня у Львові буде гроза, град, шквал 15 – 20 м/с
![](/uploads/media/64/5b/645be4f8f4d20db1b6fcde87f21d2784_w640.jpg)
У Львові зіткнулися два трамваї (ФОТО)
На зупинці
![](/uploads/media/1a/94/1a94348edcc68c4c4fd2a0f552614b2f_w420.jpg)
У Тернополі біля пляжу невідомі закопали живцем цуценят (ВІДЕО)
Двох собак вдалося врятувати