Зеленський підписав закони про мобілізацію з 25 років та створення електронного реєстру

В Україні знизили призовний вік з 27 до 25 років

Ілюстративне фото / Генштаб ЗСУ

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт, що зменшує мобілізаційний вік з 27 до 25 років.

«Напевно це рекорд… Після 10-ти місяців перебування в ОП законопроект 9281 «Про військовий обов'язок і військову службу», про зменшення віку для мобілізації з 27 до 25 підписали», написав у Telegram народний депутат Ярослав Железняк.

скриншот

Також, Президент Володимир Зеленський підписав закон №10062, який передбачає, зокрема, створення кабінету військовозобовʼязаного.

Передбачається, що Міноборони отримає дані про громадян віком від 17 до 60 років, які містяться у різних державних реєстрах — Податкової служби, МОЗ, Мін’юсту, МВС, ЦВК, Держміграційної служби та інших відомств.

Інформація міститиметься в електронному кабінеті військовозобов’язаного. Відповідно до закону, згода призовників, військовозобов’язаних та резервістів на обробку персональних даних не потрібна.

Міноборони заявило, що ухвалення закону про електронний військовий облік «розблоковує цифровізацію української армії та дозволить їй діяти більш мобільно та ефективно як на полі бою, так і в тилу».

Читайте також: 30 травня в Україні знизили граничний вік призову на строкову військову службу з 27 до 25 років. За це рішення проголосувала Верховна Рада. 

Міністерство назвало законопроєкт №10062 «критично важливим для обороноздатності України», оскільки «реалізація його положень сприятиме швидкому збору, обробці та використанню військових даних, а також нарешті переведе послуги та процеси для військовослужбовців у зручний цифровий формат».

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий

Читайте також