Зеленський ще не визначився ким замінити Залужного, але вже називають двох претендентів

Попри те, що Президент не звільнив Головнокомандувача ЗСУ, це не означає, що він не зробить цього

Фото Andrii Nesterenko / джерело: 24tv.ua

Попри те, що президент України Володимир Зеленський наразі не звільнив головнокомандувача Збройних сил Валерія Залужного, це не означає, що він не зробить цього ближчим часом - імовірно, глава держави ще не визначився з кандидатурою на цю посаду, пише УНІАН.

Як пише The Economist, напередодні Зеленський повідомив Залужному, що планує відправити його у відставку, натомість запропонував тому посаду секретаря Ради нацбезпеки і оборони. Залужний від цього відмовився.

«Але проблеми — неблагополучні стосунки між президентом і його генералом, а також підозри в Офісі президента, що генерал має політичні амбіції — не зникли. ... Суперечки між політичним керівництвом України та її військовим командуванням непокоять головних союзників України», - пише ЗМІ.

За інформацією журналістів, претендентами на посаду Залужного є два генерали - командувач Сухопутними військами ЗСУ 58-річний Олександр Сирський і 38-річний начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов. Обидва вважаються наближеними до президентської команди.

«Генерал Сирський, один із найдосвідченіших офіцерів армії, був оперативним мозком двох найвидатніших перемог України над Росією у 2022 році: під Києвом і в Харківській області. Але його жорсткий підхід до бойових дій зробив його непопулярним серед частини військових. Минулого року він пожертвував загартованими в боях полководцями у, мабуть, безглуздий обороні міста Бахмут», - нагадує видання.

При цьому «загадковий і амбітний» Буданов використовує «набагато більш нетрадиційний і неперевірений підхід до командування».

«Раніше він не керував звичайними збройними силами або організацією, схожою на українську армію, яка зараз налічує приблизно мільйон людей. Деякі припускають, що він відмовився від посади в останню хвилину. Близький соратник наполягає на тому, що генерал Буданов не орієнтувався на позицію генерала Залужного, але й не мав права відмовлятися від військової позиції», - йдеться у статті.

Зазначається, що оборона Києва та північного сходу України на початку війни зробила генерала Залужного культовою постаттю - так, опитування неодноразово показували, що він більш популярний, ніж президент.

«Це створило напругу між двома чоловіками, чиї стосунки спочатку були хорошими. Зокрема, створення генералом благодійного фонду... у квітні 2022 року дехто вважав надто політичним. Генерал Залужний стверджував, що не має політичних амбіцій, але після скандалу розлучився з кількома радниками», - пише ЗМІ.

Журналісти нагадують, що українські опозиціонери почали примикати до Залужного. Зокрема, попередній президент Петро Порошенко, який «мало любить свого наступника», швидко скористався безладдям, заявивши, що звільнення головнокомандувача ЗСУ «вдарило б у серце національної єдності».

При цьому джерело в українській розвідці, за даними видання, прогнозує, що спроби використати генерала Залужного триватимуть, поки в Україні буде демократична держава.

Читайте також: стало відомо, чи збирається писати Залужний рапорт про відставку.

«Усунення людини, такої популярної серед своїх солдатів і громадськості, як генерал, несе в собі політичні та військові ризики. ... Якщо пан Зеленський залишить свого головного командира, він виглядатиме слабким. Якщо він його звільнить, невмілий спосіб, яким це було зроблено, лише зашкодить довірі до керівництва. Традиційно у конфліктах легких перемог не буває», - резюмують автори.

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий

Читайте також