Зеленський зробив нову заяву стосовно виборів наступного року

Однак відзначив проблему організації виборів на окупованих територіях

ФОТО: ілюстративне

Президент України Володимир Зеленський не заперечує проти проведення виборів у 2024 році, але вказав на низку проблем у їх організації, зокрема на окупованих територіях, на фронті та за кордоном. Відповідну заяву українського лідера, яку він зробив на відкритті щорічної зустрічі Ялтинської європейської стратегії в п'ятницю, 8 вересня, в Києві. Про це пише Інтерфакс-Україна.

 Зеленський насамперед звернув увагу на те, що багато українців після 24 лютого 2022 року опинилися на окупованих територіях. 

“Усі українці на окупованих територіях дуже важливі... Що робити насамперед з ними? Як вони будуть? Як вони покажуть своє волевиявлення?" - риторично запитував він. 

Окрім того, на думку президента, потрібно забезпечити можливість проголосувати українським військовим, оскільки ті, хто «в окопах, які перебувають на першій лінії: вони відстоюють права людей, а самі не матимуть права голосувати».

У цьому контексті Володимир Зеленський згадав про роботу міжнародних спостерігачів на виборах. 

“Ми хочемо, щоб були вибори демократичні, спостерігачі мають бути, а як вони будуть в окопах?" - поставив запитання Зеленський.

І нарешті проблеми можуть виникнути під час голосування українців, які після початку повномасштабного вторгнення вимушено виїхали за кордон.

Читайте також: президент Володимир Зеленський заявив, що балотуватиметься на другий термін.

“Там [за кордоном] мільйони людей. Як вони голосуватимуть? Інфраструктури в нас немає. Тобто, ми маємо задіяти відповідну інфраструктуру інших держав", - зазначив він.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк