Зеленський назвав найшвидший сценарій завершення війни
Президент України зазначив, що українська сторона перебуває на постійному контракті з представниками американської переговорної груби
Українцям не варто робити сенсацію з можливого візиту до України спецпредставників президента США Трампа Стіва Віткоффа і Джареда Кушнера, оскільки важливе не місце переговорів, а їх результат для відновлення процесу мирного завершення війни РФ проти України. Про це заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю "Фактам ICTV".
Президент України зазначив, що українська сторона перебуває на постійному контракті з представниками американської переговорної груби.
"Я вважаю, що їх приїзд потрібен не нам, а потрібен Їм. Чому? Тому що це неповага їздити в Москву і не приїжджати в Київ. Просто це неповага. Я розумію, у нас складніша логістика. Якщо вони не хочуть, будемо зустрічатись в інших країнах. Ми ж не про місце, ми ж про результат", - сказав він.
Він повідомив, що американські переговірники підтримують контакт телефоном і демонструють готовність продовжувати діалог та перемовини.
"Питання в тому, що росіяни не хочуть закінчувати, навіть вже іноді ми не говоримо в справедливому форматі. В форматі, в якому сьогодні швидше за все можна закінчити. Це стоїмо де стоїмо, контактна лінія - це найшвидший формат, як припинити, як кажуть американці, як припинити вбивства. Ось це і є найшвидший формат, як припинити вбивства", - сказав він.
Зеленський додав, що всі учасники процесу мають діяти узгоджено, без власних окремих сценаріїв, із єдиним розумінням підходів. За його словами, формат переговорів повинен бути максимально простим, адже складні механізми важко контролювати на етапі виконання. Насамперед ідеться про досягнення тривалого припинення вогню, що могло б стати завершенням бойових дій і відкрити шлях до подальших дипломатичних кроків.
Президент уточнив, що вимоги щодо виведення українських військ з Донбасу є неприйнятними. Він зауважив, що подібні пропозиції виглядають так, ніби рішення ухвалюються без участі України, попри те, що питання безпеки є ключовим. Йдеться про вихід із Донецької та Луганської областей, навіть попри те, що частина територій там залишається під контролем України.
На його думку, такий сценарій означав би стратегічну поразку, зокрема для Збройних сил, оскільки це послабило б оборонні позиції та систему укріплень. Навіть якщо партнери пропонують фінансування для будівництва нових оборонних ліній, це потребує часу і не має сенсу в умовах втрати вже існуючих позицій.
"Урбанізована зона все одно сильніша, ніж будь-які лінії ви побудуєте в полі. Тобто питання урбанізованої зони, питання 200 тисяч людей там живе, питання ми робимо крок назад, послаблюємо морально нашу армію. Питання, скільки людей там загинуло вже. Я вважаю, що цей крок на сьогодні, він безвідповідальний", - сказав він.
Зеленський зазначив, що за відсутності присутності міжнародних партнерів на лінії зіткнення немає очевидних стримувальних факторів, які б завадили Росії знову розпочати наступ через певний час.
Зеленський висловив нерозуміння, що саме могло б цьому перешкодити, навіть з огляду на заяви з боку США, зокрема президента Дональда Трампа.
"От, наприклад, США кажуть - президент Трамп. Президент Трамп ще два з половиною роки, а що потім будемо робити?", - додав він.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
У вівторок Львів попрощається з воїнами Богданом Петрусем та Юрієм Кузнєцовим
Чин похорону воїнів розпочнеться об 11:00 у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла
ЗСУ уразили НПЗ у Туапсе, два великих десантних кораблі та нафтобазу
Ураження зазначених об'єктів знижує можливості щодо забезпечення пальним військових підрозділів російського агресора
На Львівщину повертається загиблий Герой Зіновій Матвіїв
Зіновій загинув під час виконання бойових завдань поблизу Куп‘янська на Харківщині
Найкоментованіше
- У Львівській міськраді відреагували на інцидент із російською музикою у центрі міста (ВІДЕО)
- Укрзалізниця продаватиме квитки в один вагон за різними цінами
- росія може повторити великий наступ на Україну, - Зеленський
- путін готовий напасти на Європу вже цієї весни, - WP
- У Києві під час теракту поліцейські втікали від стрільця (ВІДЕО)
Коментарі